Dane kontaktowe

MAN Trucks Sp. z o.o.

Rudolfa Diesla 1
32-005 Niepołomice
małopolskie, Polska
Telefon: +48 12 253 30 00

NIP: 5262851977

Poznaj nas

W firmie MAN pracownicy codziennie biorą udział w rozwoju techniki wykraczającej poza aktualnie wyznaczone granice.

Produkty i usługi firmy MAN należą do wiodących na świecie pod względem technicznym. Każdy pracownik firmy MAN przyczynia się do tego, abyśmy i w przyszłości mogli utrzymać konkurencyjność – i w ten sposób bierze udział w rozwoju techniki wykraczającej poza aktualnie wyznaczone granice. Dlatego też dla firmy MAN, jako przedsiębiorstwa i pracodawcy, innowacyjność i niezawodność są decydującymi wartościami. Społeczna i ekologiczna odpowiedzialność firmy stanowią podstawę naszego dotychczasowego sukcesu na rynku.

Jako atrakcyjny pracodawca i jeden ze światowych liderów rozwiązań technologicznych, firma MAN oferuje zadania pełne wyzwań i wymagające przejęcia dużej odpowiedzialności jak i wiele możliwości rozwoju osobistego – zarówno dla uczniów, studentów i absolwentów, jak i dla osób doświadczonych zawodowo.

Zakład w Niepołomicach koło Krakowa

Zakład w Niepołomicach koło Krakowa jest jednym z najmłodszych ośrodków produkcyjnych Grupy MAN Truck & Bus AG. Zakład został otwarty w październiku 2007 po niespełna dwuletnim okresie budowy.

Zakres produkcji obejmuje pojazdy ciężarowe z serii TGS i TGX o dmc powyżej 16 ton. Są one montowane w różnych konfiguracjach jako pojazdy 2, 3 i 4 osiowe, np. ciągniki siodłowe, pojazdy pod zabudowę oraz pojazdy z napędem na wszystkie koła. Kluczowymi rynkami zbyt zakładu jest Europa Wschodnia i WNP. Pojazdy są również dostarczane do Europy Zachodniej, na Bliski Wschód, do Azji i Afryki.

Kraków jest wyłącznie zakładem montażowym, co oznacza, że główne podzespoły, takie jak osie, silniki lub kabiny kierowcy są dostarczane przez inne zakłady MAN bądź przez zewnętrznych dostawców.

Zdolność produkcyjna zakładu w Krakowie jest oparta na montażu i procesach logistycznych, które są konsekwentnie tworzone i stale rozwijane zgodnie z zasadami „szczupłęj” produkcji (lean manufacturing). Szczególną uwagę poświęca się długoterminowej realizacji systemu produkcyjnego MAN. Czynnikiem kluczowym są tutaj znakomicie wykształceni i zaangażowani pracownicy.

Zakład w Krakowie pragnie również spełnić swoje zobowiązania wobec środowiska naturalnego i społeczności lokalnej działając jako atrakcyjny pracodawca. Dlatego też zakład angażuje się w różne regionalne projekty, również w obszarze edukacyjnym i zwraca wielką wagę na ochronę środowiska naturalnego: Zakład, jako jeden z nielicznych polskich przedsiębiorstw, od roku 2011 certyfikuje system ekozarządzania i audytu według wysokich standardów systemu EMAS oraz certytikat OHSAS 18001:2007 od 2014.

Najcenniejszym zasobem zakładu w Krakowie są jego pracownicy. Wspólnie z pozostałymi zakładami MAN w Polsce, zakład w Krakowie został dwukrotnie wyróżniony certyfikatem „TOP Employers Polska“.

W grudniu roku 2017 z linii produkcyjnej zjechał pojazd z numerem 100.000. W 2018 roku firma MAN Trucks zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej” . Tym samym została wpisana na „.Złotą Listę Pracodawców” w Polsce, jako zakład zapewniający najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa. W tym samym roku jury prestiżowego konkursu „Fabryka Roku” przyznało statuetkę zakładowi w Niepołomicach (kategoria: „Doskonała produkcja seryjna”). Doceniono opłacalność procesów produkcyjnych, wywodzących się z kultury ciągłego ulepszania, jak i doskonale zaplanowaną linię montażową, która pomimo wysokiej wariantywności pojazdów oraz różnorodności zakresu prac nad nimi, działa niezwykle wydajnie. Uwagę zwróciło również optymalne zaopatrzenie linii produkcyjnej w komponenty, poprzez przechowywanie części na dokach, znajdujących się w bezpośrednim położeniu od zakładu.

MAN Truck & Bus Polska

W Polsce zlokalizowane są jeszcze 3 inne spółki należące do MAN Truck & Bus AG. MAN Bus od ponad 20 lat zajmuje się produkcją niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion’s City z napędem konwencjonalnym, hybrydowym oraz na gaz ziemny. Zakład zlokalizowany w Starachowicach to Centrum Kompetencyjne Produkcji Niskopodłogowych Autobusów Miejskich.

W Poznaniu zlokalizowane jest MAN Shared Services Center - centrum usług wspólnych, realizujące procesy z zakresu finansów, księgowości, zakupów, HR oraz IT dla spółek produkcyjnych i serwisowo-sprzedażowych grupy MAN z 17 różnych krajów.

W Wolicy koło Warszawy mieście się siedziba spółki sprzedażowej MAN Truck & Bus Polska. Poza sprzedażą pojazdów ciężarowych oraz autobusów marki MAN i Neoplan, oferuje również obsługę posprzedażną – naprawy, przeglądy, sprzedaż oryginalnych części zamiennych, a także szkolenia techniczne dla mechaników.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (3)