Dane kontaktowe

MAN Bus Sp. z o.o.

1 Maja 12
27-200 Starachowice
świętokrzyskie, Polska
Telefon: +48 41 27 34 110
[email protected]

www.mantruckandbus.pl

NIP: 5342082736

Firma zaangażowana społecznie

Nasza firma uczestniczy w projekcie „Ciuch w ruch”, dzięki któremu niepotrzebne zdawałoby się ubrania otrzymują nowe życie. Nasi pracownicy mogą je wrzucać do specjalnego pojemnika, a ich odbiorca od każdego kilograma odzieży przeznacza część zysku na podopiecznych fundacji.

Dni Starachowic

Wspólnie z Prezydentem Miasta Starachowice zapraszamy wszystkich mieszkańców na trzy dni świetnej zabawy w ramach imprezy „Dni Starachowic”. Organizowany pod naszym patronatem konkurs rodzinny MAN od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a mieszkańcy miasta chętnie odwiedzają nasze przygotowane specjalnie z tej okazji stoisko.

Bieg uliczny MANia Biegania

W ramach polityki prozdrowotnej chcemy zachęcić pracowników do zdrowego stylu życia i dlatego od roku 2012 we współpracy z Urzędem Miejskim w Starachowicach organizujemy bieg uliczny MANia Biegania. Do udziału w biegu zapraszamy również lokalną społeczność, propagując bieganie jako najprostszą i najbardziej naturalną formę ruchu. Z roku na rok nasza impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno pracowników jak i osób z całego kraju.

Turnieje piłkarskie

Wśród naszych pracowników nie brakuje miłośników piłki nożnej. Z myślą o nich organizujemy co roku Międzysegmentowy Turniej Piłkarski o Puchar Kierownika Zakładu MAN Bus w Starachowicach na boisku sportowym „ORLIK” oraz Halowy Turniej Piłkarski.

Każdy, kto ma ochotę, może się dołączyć do wspólnej zabawy. Nasza zakładowa drużyna piłkarska aktywnie uczestniczy w zarówno w koncernowych, jak i lokalnych rozgrywkach piłkarskich. Ostatnim osiągnięciem naszych piłkarzy jest zwycięstwo w międzynarodowym turnieju piłkarskim MAN World Cup 2018 w Steyr.

Posadź las z nami - pracownikami

Minęło już kilka lat od czasu, gdy po raz pierwszy pracownicy MAN Bus zaangażowali się społecznie w inicjatywę sadzenia drzew. W tym okresie udało się wspólnie z Nadleśnictwem Starachowice posadzić setki dębów i buków. Jesteśmy dumni z naszej akcji sadzenia drzew. Świadczy to o tym, że nie jesteśmy jedynie biernymi uczestnikami korzystającymi z dobrodziejstw leśnych, ale sami kształtujemy zrównoważoną gospodarkę leśną. Jest to co prawda kropla w morzu potrzeb, ale powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że swoim przykładem i działaniami na szczeblu lokalnym budujemy lepszą przyszłość.

Nakręcamy się na pomoc

Wspólnie, przy niewielkim wysiłku możemy zdziałać wiele dobrego. Od kilku lat organizujemy akcję zbierania plastikowych nakrętek, które później przekazujemy potrzebującym.

Pomoc dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Od wielu lat pomagamy wychowankom SOSW w Starachowicach. Co rok na Boże Narodzenie przygotowujemy dla dzieci paczki pełne smakołyków, a dodatkowo kupujemy im gry i zabawki edukacyjne.

Ciuch w ruch

Nasza firma uczestniczy w projekcie „Ciuch w ruch”, dzięki któremu niepotrzebne zdawałoby się ubrania otrzymują nowe życie. Nasi pracownicy mogą je wrzucać do specjalnego pojemnika, a ich odbiorca od każdego kilograma odzieży przeznacza część zysku na podopiecznych fundacji.