Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

MACROBOND FINANCIAL POLSKA SP. Z O.O.

Malczewskiego 26
71-612 Szczecin
zachodniopomorskie, Polska

NIP: 8513060141

To już 10 lat!

Firma Macrobond obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia, jednak sama aplikacja powstała w 2010r. Jednym z jej z pomysłodawców był Tomas Liljeborg, obecny prezes spółki. Zasadniczą misją firmy jest uproszczenie pracy z danymi ekonomicznymi i finansowymi, poprzez zapewnienie obszernej bazy danych wraz z najbardziej wydajnymi narzędziami, za pomocą których można m.in. budować raporty czy prowadzić analizę rynku. Chodzi o to, by stać się pierwszym wyborem dla osób pracujących w sektorze gospodarczym.

Aplikacja Macrobond

  • Zawiera jedną z najbardziej kompletnych baz makroekonomicznych i finansowych na świecie.
  • Dane pochodzą zarówno ze źródeł międzynarodowych, jak i lokalnych; obejmują rynki rozwinięte, wschodzące i pionierskie.
  • Służy do wykonywania analiz danych oraz budowania na ich bazie raportów i prezentacji.
  • Jest narzędziem zwiększającym produktywność, ogranicza powtarzalne zadania do minimum, pozwala zaoszczędzić czas.
  • Z użyciem aplikacji Macrobond można budować m.in. ekonometryczne modele prognostyczne czy też modele wektorowej autoregresji, a także przeprowadzać analizę głównych składowych, macierzy korelacji i kowariancji.
  • Do klientów Macrobond należą m.in. banki inwestycyjne, banki centralne, ministerstwa finansów, zarządzający funduszami, domy badawcze, fundusze hedgingowe, firmy konsultingowe i uniwersytety.

Macrobond wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom oraz trendom technologicznym. Choć główna siedziba wraz z zarządem znajduje się w szwedzkim Malmö, spółka ma swoje biura także w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej, Azji oraz Stanach Zjednoczonych.

Pracownicy odpowiedzialni za uzupełnianie bazy danych aplikacji oraz kontrolujący sprawne jej funkcjonowanie stacjonują w Szczecinie, Lizbonie oraz Hong Kongu. Z kolei sprzedawcy działają w Malmö, Londynie, Nowym Jorku oraz również w Hong Kongu. W Goteborgu pieczę sprawują programiści. Macrobond liczy dziś ponad 150 pracowników około dwudziestu różnych narodowości na 3 kontynentach, dlatego też oficjalnym językiem spółki jest angielski.

Macrobond w Szczecinie

Macrobond Financial Polska istnieje na szczecińskim rynku od 2008r. Firma rozwija się w szybkim tempie a liczba etatów wzrasta z roku na rok. Dziś, po 10 latach od utworzenia, w szczecińskim oddziale zatrudnionych jest ponad 90 pracowników. Ich liczba podwoiła się w przeciągu ostatnich 4 lat. To w tej chwili największe z istniejących biur Macrobond, co z pewnością ucieszy szczecinian rozglądających się za nowymi ofertami pracy. Rekrutacja na stanowiska analityków danych, programistów, IT helpdesk, specjalistów ds. konwersji danych oraz specjalistów ds. wsparcia produktu prowadzona jest cyklicznie.

Macrobond stawia na stabilne zatrudnienie. Po okresie próbnym firma oferuje umowę na stałe. Poza wynagrodzeniem, Macrobond zapewnia okres szkoleniowy, szeroki pakiet benefitów a także, średnio raz na półtora roku, konferencje firmowe w najpiękniejszych miastach Europy. Pracownik sam wybiera na co przeznaczy swój coroczny pakiet szkoleniowy, może być to karta sportowa, ale również kurs językowy czy komputerowy. Kto chce poszerzać wiedzę i zdobywać nowe kwalifikacje, będzie miał taką możliwość. Leaderzy zespołów dają gwarancję swobody i zawsze próbują znaleźć rozwiązania dla ambitnych. Na podstawie systemu ocen pracowniczych, przyznawane są nagrody a każdy wyróżniający się Junior ma szansę uzyskać wyróżnienie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, przełożeni nie wykluczają rozszerzania struktur a nawet powstawania nowych działów.

Obecnie w Szczecinie funkcjonują dwa biura – w Piastów Office Center oraz w biurowcu Oxygen. Docelowo, w połowie 2020r. cały szczeciński oddział przeniesie się Oxygena. To świetna lokalizacja, znajduje się w samym centrum i jest doskonale skomunikowana z całym miastem. 

Nowa siedziba w Lizbonie

Warto dodać, że w kwietniu 2018r. Macrobond otworzył nową siedzibę w Lizbonie. Pracuje tam obecnie zespół Analityków Danych Makroekonomicznych. W ramach działalności całej firmy i wszystkich biur, Macrobond oferuje swoim pracownikom wyjazdy służbowe, które stwarzają szansę integracji wewnątrz firmy oraz poznanie użytkowników aplikacji. Tak też, wielu pracowników ze szczecińskiego biura, odwiedziło siedzibę w Lizbonie w ramach szkoleń i delegacji. Część z nich otrzymała możliwość, by na dłuższy okres przenieść się do portugalskiej stolicy. Co ważne, zarząd nie wyklucza powstawania kolejnych oddziałów.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)