Dane kontaktowe

Lincoln Electric Bester Sp. z o.o.

Jana III Sobieskiego 19 A
58-263 Bielawa

NIP: 8822085096

KIM JESTEŚMY?

Lincoln Electric jest globalnym liderem w zakresie spawania i cięcia. Zajmujemy się projektowaniem, rozwojem i produkcją urządzeń do spawania łukowego, systemów zrobotyzowanych, cięcia plazmowego i gazowego oraz produkcją materiałów spawalniczych. Główna siedziba firmy znajduje się w Cleveland, Ohio.

Początki działalności przedsiębiorstwa sięgają 1895 roku. Założyciele naszej firmy,  bracia John i James Lincoln, byli prawdziwymi wizjonerami. John Lincoln, zakładając firmę, która warta jest dziś miliardy, miał tylko pomysł i 200 dolarów w kieszeni. James Lincoln z kolei opracował filozofię zarządzania firmą, która funkcjonuje do dziś.

Kładziemy nacisk na innowacje w każdym elemencie naszej organizacji. Jako korporacja przekonana o nadrzędnej roli praw człowieka dbamy o to, aby nasi pracownicy czuli się częścią globalnej rodziny Lincoln Electric, w której nie ma miejsca na wyzysk, dyskryminacje i inne przejawy braku poszanowania drugiej osoby.

Lincoln Electric Bester sp. z o. o.

Lincoln Electric w Polsce pojawił się w 2002 roku, kupując fabrykę urządzeń Bester w Bielawie. W trosce o poszanowanie wartości marki, polski oddział utrzymał w nazwie człon Bester, a część urządzeń jest produkowana nadal pod tym brandem.

W kolejnych latach fabryka w Bielawie zwiększała swoje znaczenie w organizacji, stając się drugą największa fabryką urządzeń Lincoln Electric na świecie, a pierwszą w Europie. W następnych latach poczyniono kolejne inwestycje w Polsce – w 2010 roku zostały wybudowane 2 nowe fabryki w Dzierżoniowie – elektrod i drutu proszkowego oraz osprzętu gazowego Harris.

Obecnie w firmie Lincoln Electric Bester pracuje ok. 650 pracowników na produkcji oraz 130 w biurze. Organizacja jest samowystarczalna i posiada własne działy sprzedaży, logistyki, kadr, finansów, IT, badań i rozwoju, planowania , kontroli jakości oraz serwisu. Dzięki temu firma pozostawia duże możliwości rozwoju dla pracowników – posiadając szerokie spektrum rozwoju kariery oraz międzynarodowe środowisko pracy.

W sierpniu 2017 roku firma Lincoln Electric dokonała największej transakcji w historii rynku spawalniczego, przeprowadzając akwizycję Air Liquide Welding, w której skład wchodziły marki Oerlikon, Saf-Fro, Cemont, TeamWeld. Transakcja ta zwiększyła znacznie pozycję firmy w Europie, tworząc jej bazę do stania się spawalniczą marką nr 1 również w Europie.

Dlaczego właśnie my?

Spawanie jest wszędzie - od budynków i mostów do samochodów osobowych, ciężarowych i rurociągów na całym świecie. Jest to doskonała okazja, aby być częścią branży spawalniczej. Budowanie kariery w Lincoln Electric - lidera branży - może dostarczyć nieograniczoną liczbę wyzwań i globalnych możliwość rozwoju zawodowego w ciągle zmieniającym się środowisku, gdzie mamy pasję i odwagę w poszukiwaniu nowych pomysłów.

Lincoln zapewnia ekscytujące możliwości, aby uczyć się i rozwijać. Ponadto oferujemy wiele programów edukacyjnych w celu wspierania rozwoju pracowników na każdym etapie ich kariery.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (3)