Dane kontaktowe

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Adamowicach
Styropianowa 1
96-320 Adamowice
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 46 857 06 17

www.knauf-industries.pl

NIP: 5811030150

Nasze oddziały:

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Nowej Wsi Wrocławskiej
Ryszarda Chomicza 3
55-080 Nowa Wieś Wrocławska
dolnośląskie, Polska
Telefon: +48 71 772 67 10

knaufautomotive.com/pl

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Dział Sprzedaży oraz Marketingu
Adama Mickiewicza 31
96-300 Żyrardów
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 46 857 06 00

Kim jesteśmy?

Nasze logo, głównie kojarzone z produktami budowlanymi, z pewnością jest Ci znane. Knauf Industries jest jedną ze spółek międzynarodowej grupy firm, której historia sięga roku 1932. To wtedy bracie Karl i Alfons Knauf założyli firmę, której celem miało być wydobycie gipsu. Już rok później, w Perl (Niemcy), powstawała pierwsza fabryka Knauf.

Początki naszej działalności wiążą się, więc nierozerwalnie z materiałami budowlanymi. Dopiero ponad 40 lat później, w roku 1978, powstała spółka Knauf Insulation, a po niej, w roku 1986 nasza dywizja grupy Knauf – Knauf Industries.

Knauf Industries w Polsce

Pierwszy zakład Knauf Industries w Polsce to założona w 1999 roku fabryka w Mszczonowie. Zajmuje się przetwarzaniem tworzyw sztucznych: spienionego polistyrenu (EPS) oraz spienionego polipropylenu (EPP).  W fabryce produkowane są kształtki techniczne i opakowania rotacyjne głównie dla przemysłu automotive, HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja), AGD/RTV. Drugi profil produkcyjny to płyty izolacyjne dla budownictwa marki Knauf Therm. W zakładzie znajduje się 19 pras do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Drugi z naszych zakładów powstał we Wrocławiu, w 2010 roku, na powierzchni ok. 16 000 m2. Fabryka specjalizuje się w dwóch technologiach produkcji: wtrysk tworzyw termoplastycznych oraz formowaniu polistyrenu spienionego (EPS) głównie dla branży automotive, AGD/RTV oraz HVAC. We wrześniu 2019 roku w zakładzie pojawią się nowe maszyny, które umożliwią wprowadzenie nowej technologii -  przetwarzania spienionego polipropylenu.

Poznaj nas

Knauf Industries jest jednym z największych przetwórców polistyrenu na świecie. Projektujemy i wdrażamy do masowej produkcji indywidualne rozwiązania dla najważniejszych branż przemysłowych: sektora AGD/RTV, samochodowego, spożywczego, HVAC i budowlanego. Dostarczamy izolacji, opakowań i kształtek z materiałów spienialnych spienionych EPS i EPP oraz elementów plastikowych wykonanych metodą wtrysku tworzyw termoplastycznych.

Stawiamy na nasz zespół

Sukces naszej firmy to suma indywidualnych osiągnieć naszych pracowników. Za wykresami i statystykami, którymi możemy się poszczycić zawsze stoją ludzie, na których możemy polegać. Nasz zespół to osoby ambitne, które poszukują ciągłych dróg rozwoju. Nasza firma wspiera ich w poszerzaniu kompetencji, osiąganiu celów zawodowych, ale również w organizacji życia rodzinnego.

Myślimy o ludziach

Zmieniające się oblicze biznesu to boisko, na którym brak stałych reguł. Wiedza, którą jeszcze niedawno uważaliśmy za kompleksową w obecnych realiach bywa niewystarczająca. Nasi pracownicy to najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach, dlatego też regularnie organizujemy kursy poszerzające kompetencje, a także wspieramy indywidualne inicjatywy naszego zespołu.

Wiemy również jak ważny jest czas po pracy. To on w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie. Pakiety sportowe, opieka medyczna, ubezpieczenie, czy bilety na wydarzenia kulturalne to nasz mały wkład w spokojny i zrównoważony odpoczynek naszego zespołu. Organizujemy również konkursy plastyczne, aby dzieci naszych pracowników mogły wykazać się kreatywnością, dzięki czemu naszą świąteczną choinkę zdobią wspaniałe rękodzieła małych artystów.

Spotykamy się także w czasie wolnym, ponieważ rozumiemy jak ważna jest przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Wyjazdy integracyjne, oraz przyjęcia świąteczne oraz wiele innych ciekawych inicjatyw scalają nasz zespół i dają nam okazję do wspólnej zabawy.