Dane kontaktowe

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Adamowicach
Styropianowa 1
96-320 Adamowice
mazowieckie, Polska
[email protected]

www.knauf-industries.pl

NIP: 5811030150

Nasze oddziały:

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Nowej Wsi Wrocławskiej
Ryszarda Chomicza 3
55-080 Nowa Wieś Wrocławska
dolnośląskie, Polska

Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Dział Sprzedaży oraz Marketingu
Adama Mickiewicza 31
96-300 Żyrardów
mazowieckie, Polska

Poznaj nas

Od rodzinnego biznesu …

Knauf Industries jest jedną ze spółek międzynarodowej grupy firm, której historia sięga roku 1932. To wtedy bracia Karl i Alfons Knauf założyli firmę, której celem miało być wydobycie gipsu. Już rok później, w Perl (Niemcy), powstawała pierwsza fabryka Knauf.

Dopiero ponad 40 lat później, w roku 1978, powstała spółka Knauf Insulation, a po niej, w roku 1986 nasza dywizja grupy Knauf – Knauf Industries.

… do międzynarodowego koncernu

Obecnie Knauf Industries jest jednym z największych przetwórców polistyrenu na świecie. Projektujemy i wdrażamy do masowej produkcji indywidualne rozwiązania dla najważniejszych branż przemysłowych z sektorów AGD/RTV, samochodowego, spożywczego, HVAC i budowlanego. Dostarczamy izolacje, opakowania i kształtki z materiałów z tworzyw spienionych (EPS i EPP) oraz elementów plastikowych wykonanych metodą wtrysku tworzyw termoplastycznych.

Knauf Industries w Polsce

Pierwszy zakład Knauf Industries w Polsce to założona w 1999 roku fabryka w Adamowicach. Zajmuje się przetwarzaniem tworzyw sztucznychspienionego polistyrenu (EPS) oraz spienionego polipropylenu (EPP). W fabryce produkowane są kształtki techniczne i opakowania rotacyjne głównie dla przemysłu automotive, HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja), AGD/RTV. Drugi profil produkcyjny to płyty izolacyjne dla budownictwa marki Knauf Therm.

Drugi z naszych zakładów powstał we Wrocławiu w 2010 roku. Fabryka o powierzchni prawie 20 000 m2 specjalizuje się w dwóch technologiach produkcji - wtrysku tworzyw termoplastycznych oraz formowaniu polistyrenu spienionego (EPS) głównie dla branży automotive, AGD/RTV oraz HVAC. We wrześniu 2019 roku w zakładzie pojawiły się nowe maszyny, które umożliwiły wprowadzenie nowej technologii - przetwarzania spienionego polipropylenu.

Nasz zespół to nasza największa wartość

Sukces naszej firmy to suma indywidualnych osiągnięć naszych pracowników. Za wykresami i statystykami, którymi możemy się poszczycić zawsze stoją ludzieambitni, zaangażowani i pełni pasji. W Knauf tworzymy społeczność opartą na szacunku, wzajemnym zaufaniu i partnerstwie na każdym szczeblu organizacji.

Dzięki budowanej od lat kulturze organizacyjnej każdego roku wspólnie z kolejnymi grupami pracowników świętujemy ich 20-letni staż pracy w Knauf. Tak długofalowe zaufanie dla Knauf jako pracodawcy jest dla nas największą nagrodą. 

Jesteśmy drużyną - gramy do wspólnej bramki

Zmieniające się oblicze biznesu to boisko, na którym brak stałych reguł. Wiedza, którą jeszcze niedawno uważaliśmy za kompleksową w obecnych realiach bywa niewystarczająca. W Knauf Industries nieustannie wspieramy naszych pracowników w poszerzaniu kompetencji, doskonaleniu umiejętności oraz nabywaniu uprawnień. Tworzymy przestrzeń dla rozwoju zawodowego dla każdego stanowiska – od pracowników produkcji, poprzez specjalistów, aż do managerów.

Wiemy również jak ważny jest czas po pracy. To on w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie. Pakiety sportowe, opieka medyczna, ubezpieczenie czy bilety na wydarzenia kulturalne to nasz mały wkład w spokojny i zrównoważony odpoczynek naszego zespołu. Organizujemy konkursy plastyczne dla dzieci pracowników, coroczną rywalizację sportową oraz wspieramy lokalne inicjatywy społeczne.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)