Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

KIK Textil Sp. z o.o.

Legnicka 21/a
53-671 Wrocław
dolnośląskie, Polska

www.kik.pl

NIP: 8971777132

O nas

Jesteśmy siecią sklepów o szerokim asortymencie. Wywodzimy się z Niemiec, gdzie w 1994 roku został otwarty pierwszy sklep KiK. Od tego czasu liczba lokalizacji wzrosła do niemal 4.000 w 12 krajach Europy. Do Polski zawitaliśmy w 2012 roku, otwierając sklep w Środzie Wielkopolskiej. Dziś, w całym kraju funkcjonuje już ponad 370 sklepów i wciąż planowane są kolejne otwarcia.

Nazwa „KiK” jest nieprzypadkowa – pochodzi od słów "klient jest królem”. W myśl tego sformułowania naszym priorytetem jest konsekwentne łączenie wysokiej jakości produktów z atrakcyjną ceną. Nasze sklepy można znaleźć w galeriach i retail parkach, ale także w pobliżu osiedli mieszkaniowych lub głównych deptaków. Sklepy KiK oferują szeroki asortyment. Dbamy o to, by nasi klienci w jednym miejscu mogli uzupełnić garderobę, kupić zabawki czy przybory dla czworonogów, a także odświeżyć domowe zacisze – wszystko to zgodnie z najnowszymi trendami.

KOGO SZUKAMY?

W KiK stawiamy na tych, którzy wykonują swoją pracę z zaangażowaniem. Dbamy o atmosferę panującą w naszych sklepach, którą tworzą przede wszystkim ludzie. 

Podstawą w KiK jest zatrudnianie osób, które z pełnym zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki. To właśnie oni w znaczący sposób współtworzą wizerunek brandu, a co dla nas ważne ich postawa spotyka się z uznaniem naszych klientów. Dlatego stawiamy na otwartych, uczciwych ludzi, niebojących się wyzwań i nowych doświadczeń, których nie brakuje w codziennej pracy w KiK. Pomimo tego, że działamy w oparciu o ustalone standardy, cenimy w naszych pracownikach kreatywność i chęć do rozwoju osobistego, co nie pozostaje bez znaczenia dla całej sieci. U kandydatów do pracy w KiK zwracamy szczególną uwagę na komunikatywność. Mile widziane jest także doświadczenie w obsłudze klienta i w handlu.

Działania i ekspansja sieci sklepów KiK obejmują całą Polskę i łącznie 12 krajów Europy. Dzięki temu osobom, które nie boją się migracji możemy zaoferować pracę w różnych miejscach w kraju nad Wisłą, a niekiedy nawet poza jego granicami. Rozwijamy się dynamicznie – otwieramy średnio 1 nowy sklep tygodniowo, a co za tym idzie wciąż powiększamy nasz zespół. Jednak we wszystkich naszych działaniach wyznajemy zasadę, że nie liczy się ilość, tylko jakość.

PRACA W KiK

Rekrutacja:

  • Pierwszym krokiem do pracy w KiK jest złożenie CV.
  • Następnie zapraszamy wybranych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której nie tylko się poznajemy, ale także prezentujemy zakres obowiązków i propozycję warunków zatrudnienia.
  • Jeśli ten etap pójdzie pomyślnie to nie pozostaje nam nic innego, jak powitać Cię w szeregach KiK!

Struktura KiK, z uwagi na to, że jesteśmy siecią sklepów, jest rozproszona, ale przy tym uporządkowana. Każdy z ponad 340 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce składa się ze zgranego i efektywnego zespołu Sprzedawców, który jest koordynowany przez Kierownika Sklepu i jego Zastępcę. Poszczególne obszary, na których znajdują się sklepy KiK są zarządzane przez Kierowników Regionu Sprzedaży, a dodatkowym ogniwem wspierającym i inicjującym różne projekty są Regionalni Dyrektorzy Sprzedaży.

Nad działalnością sieci w Polsce czuwa także centrala KiK zlokalizowana we Wrocławiu. To właśnie tam pracują osoby odpowiedzialne m.in. za sprawy kadrowe, informatyczne, finanse, ekspansję czy działania komunikacyjne.

ZALETY PRACY W KiK

KiK to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów tekstylnych w Europie. Praca u nas to nowe wyzwania, dzięki którym możesz nie tylko spróbować swoich sił w działaniach w grupie, lecz także zadbać o rozwój osobisty – w ramach naszej działalności możesz sam kreować swoje miejsce pracy, mając przy tym wpływ na kształtowanie marki KiK w Polsce. Nasi pracownicy wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności stają się bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe, zwiększając przy tym swoje szanse na awans w wewnętrznych strukturach KiK.

Chcemy, żeby praca w KiK dawała poczucie stabilizacji, dlatego oferujemy zatrudnienie jedynie na podstawie umowy o pracę, pokrywając wszelkie poniesione koszty z tego tytułu. Dodatkowo, zapewniamy możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych – przede wszystkim przez szkolenia wewnętrzne, a niekiedy także – pomagając w wyborze i finansowaniu – poprzez szkolenia zewnętrzne. Ponadto, każdy z pracowników może korzystać ze zniżki w wysokości 15% na cały asortyment. Często organizujemy akcje rabatowe, kierowane dla członków zespołu KiK i ich rodzin. Wspieramy świeżo upieczonych rodziców z grona naszego teamu, wysyłając „Paczki dla niemowlaka”.

Doceniamy wkład w rozwój sieci, przyznając premie za określone osiągnięcia. Jesteśmy elastyczni w zakresie wielkości etatu i układu grafików naszych pracowników, chociaż nie popieramy jakichkolwiek nadużyć w tym zakresie. Wiemy, że wszyscy gramy w tej samej drużynie, a przecież w grupie siła!

Na przestrzeni 8 lat działalności w Polsce zyskaliśmy w naszych szeregach wiele odpowiedzialnych i wartościowych osób, które często zaczynając od stanowiska Sprzedawcy pną się w górę – awansując na Kierowników Sklepów, a w następnie na Kierowników Regionów Sprzedaży. To dzięki naszym pracownikom możemy wdrażać na polskim rynku ideę „korzystnie, modnie, z pomysłem”.