Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

KAUFLAND

al. Armii Krajowej 47
50-541 Wrocław
dolnośląskie, Polska

NIP: 8992367273

Silna płeć, czyli kobiety w Kauflandzie

Równe traktowanie i pełna szacunku współpraca oparta na klarownych zasadach to nasza codzienność - tego samego oczekujemy od innych. Działamy z szacunkiem i bez uprzedzeń. Szanujemy indywidualność naszych pracowników, która jest istotnym elementem wspólnego rozwoju. Każdy pracownik ma szansę, by się wykazać, przejmować inicjatywę oraz działać samodzielnie i z większą odpowiedzialnością.

Jako pracodawca postępujący fair kierujemy się zawsze obiektywnymi kryteriami wyboru, podejmując decyzje o zatrudnieniu oraz dalszym rozwoju naszych pracowników niezależnie od pochodzenia, płci, wieku, orientacji seksualnej, religii czy niepełnosprawności. Nasza jednolita struktura wynagrodzeń w całej firmie również opiera się na obiektywnych kryteriach, takich jak doświadczenie zawodowe, wiedza fachowa i kompetencje. 

Silne kobiety, silne przywództwo

W obszarze zarządzania zachowujemy równowagę. Ponad połowę stanowisk kierowniczych w naszej firmie piastują kobiety.  W naszej  firmie liczą się przede wszystkim kompetencje, predyspozycje i doświadczenie.

W żadnym wypadku nie spoglądamy na przyszłego pracownika przez pryzmat tego, jakiej jest płci. Uważamy, że zarówno panowie, jak i panie mogą być świetnymi menadżerami.

Eksperci rynku pracy podkreślają, że pracodawcy często wolą zatrudnić mężczyznę, gdyż obawiają się, że kobieta może zechcieć urodzić dziecko i tym samym odejdzie na urlop macierzyński. To jedna z przyczyn, dlaczego Polki stanowią tylko 35 proc. kadry zarządzającej. W Kauflandzie myślimy zdecydowanie inaczej. Wiemy z doświadczenia, że panie, które wracają po urlopie macierzyńskim, są jeszcze lepiej zorganizowane, dzięki czemu stają się bardziej wartościowym pracownikiem. Są bardziej empatyczne i wrażliwe. Wręcz cieszymy się, kiedy nasze menadżerki zostają mamami. Zawsze czekamy na nie z otwartymi ramionami.     

Dziś panie są w Kauflandzie. Zajmują menadżerskie stanowiska w trzech różnych obszarach: sprzedaży (stanowią tam aż 69 proc. kadry zarządzającej), w centrali (46 proc.) i logistyce (9 proc.).