Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Johnson Matthey Poland Sp. z o.o.

Alberta Einsteina 6
44-109 Gliwice
śląskie, Polska
[email protected]

matthey.com

NIP: 5252681835

POZNAJ NAS

Naszą wizją jest świat, który jest czystszy i zdrowszy; dziś i dla przyszłych pokoleń.

Jesteśmy globalnym liderem w dziedzinie zrównoważonych technologii. Wykorzystujemy najnowszą wiedzę, aby tworzyć z naszymi klientami rozwiązania, które realnie wpływają na zmianę otaczającego świata.

FABRYKA KATALIZATORÓW W GLIWICACH

Zwiększamy zasięg

W sierpniu 2018 roku rozpoczęliśmy budowę nowej fabryki Johnson Matthey w Gliwicach. Zakład zajmuje powierzchnię około 23 tys. m2 i jest największym tego typu przedsięwzięciem w regionie. Duża skala projektu i utworzenie około 400 nowych miejsc pracy to ogromna szansa na rozwój w międzynarodowym środowisku zarówno dla doświadczonych profesjonalistów, jak i absolwentów szkół wyższych.

Nasz zakład składa się z dwóch linii produkcyjnych umożliwiających produkcję pełnej gamy najbardziej zaawansowanych katalizatorów przy użyciu naszych najnowocześniejszych technologii.

Nasze produkty trafią do wielu modeli samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych oraz maszyn budowalnych. Obecnie na rynku około 1/3 samochodów jest wyposażona w nasze katalizatory.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Inspirujemy naukę, podnosimy jakość życia

Od ponad 200 lat wykorzystujemy niezrównaną wiedzę naukową, aby móc oczyszczać powietrze, poprawiać zdrowie i umożliwić bardziej wydajne wykorzystanie zasobów naturalnych naszej planety.

Nasza historia się na tym nie kończy. Dzięki ciągłym inwestycjom w rzetelne badania i rozwój, w trzecim wieku naszej działalności, stawiamy czoła największym wyzwaniom świata.

Działamy dziś na przyszłość

  • Czystsze powietrze

Nasze katalizatory zatrzymują około 20 milionów ton zanieczyszczeń każdego roku. Na rynku motoryzacyjnym co trzeci samochód jest wyposażony w katalizator firmy JM. Toksyczny tlenek węgla i niespalone węglowodory przedostają się do katalizatora, który przekształca je w oczyszczone powietrze. Ze względu na szczegółowe analizowanie rozprowadzenia platyny, palladu i rodu w naszych katalizatorach, jesteśmy w stanie zminimalizować ilość metali szlachetnych potrzebną do zajścia całego procesu.

  • Odkrywanie Leków

Nasze produkty pomagają łagodzić objawy chorób u milionów ludzi każdego roku. Aktywne składniki farmaceutyczne (API) to składniki tabletek i innych leków, które między innymi atakują komórki rakowe, regulują bicie serca czy zwalczają ból. Ich skuteczne działanie zawsze zaczyna się w laboratorium. JM opracowuje technologie API dla wielu ważnych, zmieniających życie leków. Stosujemy wysoce złożone procesy chemiczne, aby przygotować cząsteczki zgodnie ze ściśle określonymi standardami, a następnie opracować zaawansowane metody produkcji, aby wytarzać je na skalę potrzebną naszym klientom farmaceutycznym.

  • Recykling rzadkich produktów

Metale z grupy platynowców (PGM) są cennym zasobem naturalnym, a ich zastosowania są liczne. Znajdziesz je w katalizatorach, biżuterii, elektronice, a nawet jako wypełnienie dentystyczne. Im więcej metali szlachetnych możemy wykorzystać ponownie, tym więcej naturalnych zasobów Ziemi oszczędzamy. Opracowaliśmy więc wysoce zaawansowane procesy ekstrakcji i oddzielenie metali szlachetnych od produktów – tak zaawansowane, że możemy poddać recyklingowi platynę i pallad do czystości na poziomie 99,99%.

  • Nowoczesne ładowanie

Opracowujemy nowe zaawansowane materiały do ogniw akumulatorowych w samochodach hybrydowych i w pełni elektrycznych. Naszą pasją jest nauka, która pozwala zrozumieć w jaki sposób różne materiały katodowe mogą skrócić czas ładowania akumulatora i wydłużyć dystans, jaki mogą pokonać w pełni naładowane pojazdy elektryczne.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (10)