Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Johnson Matthey Poland Sp. z o.o.

Alberta Einsteina 6
44-109 Gliwice
śląskie, Polska

matthey.com/pl/kariera

Lokalizacje:

Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o.

ul. Alberta Einsteina 36
44-109 Gliwice
śląskie, Polska

matthey.com/pl/kariera

Johnson Matthey Battery Materials Sp. z o.o.

Hutnicza 1
62-510 Konin
wielkopolskie, Polska

matthey.com/pl/kariera

POZNAJ NAS

Naszą wizją jest świat, który jest czystszy i zdrowszy; dziś i dla przyszłych pokoleń.

Jako globalny lider w dziedzinie zrównoważonych technologii, wykorzystujemy najnowszą wiedzę, aby tworzyć z naszymi klientami rozwiązania, które realnie wpływają na zmianę otaczającego nas świata.

Jesteśmy liderem w swojej dziedzinie, od ponad 200 lat wykorzystując niezrównaną wiedzę naukową, aby móc oczyszczać powietrze, poprawiać zdrowie i umożliwić bardziej wydajne wykorzystanie zasobów naturalnych naszej planety.

Nasza historia się na tym nie kończy. Dzięki ciągłym inwestycjom w rzetelne badania i rozwój, w trzecim wieku naszej działalności, stawiamy czoła największym wyzwaniom świata.

Inspirujemy naukę, podnosimy jakość życia.
Działamy dziś na przyszłość.

Czystsze powietrze

Nasze katalizatory zatrzymują około 20 milionów ton zanieczyszczeń każdego roku. Na rynku motoryzacyjnym co trzeci samochód jest wyposażony w katalizator firmy JM. Toksyczny tlenek węgla i niespalone węglowodory przedostają się do katalizatora, który przekształca je w oczyszczone powietrze. Ze względu na szczegółowe analizowanie rozprowadzenia platyny, palladu i rodu w naszych katalizatorach, jesteśmy w stanie zminimalizować ilość metali szlachetnych potrzebną do zajścia całego procesu.

Odkrywanie Leków

Nasze produkty pomagają łagodzić objawy chorób u milionów ludzi każdego roku. Aktywne składniki farmaceutyczne (API) to składniki tabletek i innych leków, które między innymi atakują komórki rakowe, regulują bicie serca czy zwalczają ból. Ich skuteczne działanie zawsze zaczyna się w laboratorium. JM opracowuje technologie API dla wielu ważnych, zmieniających życie leków. Stosujemy wysoce złożone procesy chemiczne, aby przygotować cząsteczki zgodnie ze ściśle określonymi standardami, a następnie opracować zaawansowane metody produkcji, aby wytarzać je na skalę potrzebną naszym klientom farmaceutycznym.

Recykling rzadkich produktów

Metale z grupy platynowców (PGM) są cennym zasobem naturalnym, a ich zastosowania są liczne. Znajdziesz je w katalizatorach, biżuterii, elektronice, a nawet jako wypełnienie dentystyczne. Im więcej metali szlachetnych możemy wykorzystać ponownie, tym więcej naturalnych zasobów Ziemi oszczędzamy. Opracowaliśmy więc wysoce zaawansowane procesy ekstrakcji i oddzielenie metali szlachetnych od produktów – tak zaawansowane, że możemy poddać recyklingowi platynę i pallad do czystości na poziomie 99,99%.

Nowoczesne ładowanie

Opracowujemy nowe zaawansowane materiały do ogniw akumulatorowych w samochodach hybrydowych i w pełni elektrycznych. Naszą pasją jest nauka, która pozwala zrozumieć w jaki sposób różne materiały katodowe mogą skrócić czas ładowania akumulatora i wydłużyć dystans, jaki mogą pokonać w pełni naładowane pojazdy elektryczne.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Nasza działalność w Polsce to trzy zakłady produkcyjne:

Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o. - Gliwice

Jesteśmy jednym z największych dostawców akumulatorów litowo - jonowych w Europie. Przetwarzamy 80 milionów ogniw rocznie, dostarczając na globalny rynek cztery miliony baterii. Swoje produkty kierujemy m.in. do odbiorców z sektorów: elektronarzędzi oraz e-bike. Specjalizujemy się także w produkcji rozwiązań mobilnych, umożliwiających pracę poza siecią elektryczną, bez kabla zasilającego, przeznaczonych m.in. dla urządzeń medycznych, przemysłowego monitoringu diagnostycznego, produktów dla osób z niepełnosprawnością oraz sprzętu sportowego.

Johnson Matthey Battery Materials Sp. z o. o. - Konin

W Koninie powstaje pierwsza na świecie komercyjna fabryka Johnson Matthey Battery Materials, która będzie produkowała bogate w nikiel zaawansowane materiały katodowe w nowej technologii eLNO®. Materiały te będą stanowić część baterii do pojazdów elektrycznych. Budowę fabryki rozpoczęto w 2019 roku i planujemy zatrudnić około 230 pracowników. Szacowana wartość inwestycji w Koninie to około 1 miliard złotych. W naszej fabryce pracę znajdzie wielu inżynierów, specjalistów wysokiej klasy oraz techników i operatorów. Praca w Johnson Matthey daje szanse na rozwój oraz prace w międzynarodowym środowisku. Produkcja ma rozpocząć się w 2022 r.

Johnson Matthey Poland Sp. z o.o. - Gliwice

Wykorzystując zrównoważoną technologię oraz wiedzę naukową specjalizujemy się w tworzeniu innowacyjnych produktów, które odgrywają kluczową rolę w ograniczaniu szkodliwej emisji i poprawie jakości powietrza. Pomagamy przy tym spełniać naszym klientom wymagania prawne na całym świecie. Jako dostawca jednej trzeciej katalizatorów w globalnym przemyśle motoryzacyjnym, odgrywamy istotną rolę w tworzeniu przyszłości.

Ostatnie wpisy dla Johnson Matthey

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (18)