Dane kontaktowe

JAS-FBG S.A.

Kolejowa 17
40-706 Katowice
śląskie, Polska

www.jasfbg.com.pl/pl

NIP: 6330003565

Poznaj nas

Kim jesteśmy?

JAS-FBG S.A. to jeden z wiodących operatorów logistycznych na polskim rynku. Spółka od ponad 25 lat zapewnia swoim Klientom kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie całej Europy. Posiadamy ponad 60 tys. m2 powierzchni magazynowych zlokalizowanych w nowoczesnych centrach logistycznych. Posiadamy także największą w Polsce sieć agencji celnych. Nasza specjalność to rozwiązania „szyte na miarę” oraz elastyczność w dostosowywaniu się do zmiennych potrzeb wymagającego rynku.

JAS-FBG w liczbach…

  • ponad 1000 pracowników w 120 oddziałach w Polsce
  • średni staż pracy 8 lat
  • 1300 osobodni szkoleniowych zrealizowanych w 2016 roku
  • ponad 1 milion przesyłek i 1 milion ton ładunków rocznie
  • 21 000 zadowolonych klientów
  • ponad 60 000 m2 powierzchni magazynowej
  • ponad 200 własnych środków transportu spełniających normy EURO 6
  • 7 tytułów Spedytora Roku
  • 2 miejsce w kategorii spedycja w 21 edycji Rankingu firm TSL 2016

Pracownicy o nas

Mateusz, Kierownik Biura, Agent Celny, w JAS-FBG SA od 2009
Moja przygoda z JAS-FBG rozpoczęła się ponad 7 lat temu od stażu, na który dostałem się za pośrednictwem urzędu pracy. Na początku wydawało mi się, że praca w agencji celnej nie jest tym co chcę robić w życiu, ale w trakcie 8 miesięcznego stażu zmieniłem swoje nastawienie. Gdy tylko pojawiła się propozycja abym po zakończonym stażu kontynuował pracę w Firmie, nie zastanawiałem się długo. Dzięki wsparciu wspaniałego zespołu oraz stworzonej przez JAS możliwości rozwoju, podniosłem swoje kwalifikacje, kończąc specjalistyczne kursy i uzyskałem uprawnienia agenta celnego. Przekonałem się też, że Firma wspiera kreatywność i docenia zaangażowanie pracowników. Awansowałem na stanowisko zastępcy kierownika biura agencji celnej, a następnie na stanowisko kierownika biura agencji celnej.  Odpowiadam za jedną z naszych placówek w Dębicy. Praca w JAS-FBG sprawia mi dużą satysfakcję, ponieważ czuję, że jestem za coś odpowiedzialny i codziennie mogę wykazywać się zdobytą wiedzą. Na szczególną uwagę zasługują ludzie, z którymi współpracuję, bo dzięki ich wsparciu i dobremu humorowi mogę realizować się w świetnej atmosferze.

Sławomir, Specjalista ds. Logistyki, w JAS-FBG SA od 2007
Z zawodu jestem technikiem logistykiem. W JAS-FBG zostałem zatrudniony na stanowisku pracownika obsługi magazynu – operatora wózka widłowego. Po 2,5 latach moja praca została nagrodzona awansem na stanowisko specjalisty ds. logistyki. Po jego objęciu, miałem okazję wzięcia udziału w powstawaniu nowoczesnych rozwiązań IT na potrzeby zarządzania nowo wybudowanym centrum logistycznym JAS-FBG w Warszowicach. Były to systemy automatycznego wydruku CMR i automatycznego raportowania wydań magazynowych oraz elektronicznego obiegu informacji pomiędzy działami filii i systemu wspomagającego obsługę magazynu. Udział w tych projektach dał mi poczucie bycia potrzebnym w firmie, która nie tylko nigdy nie stawiała mi przeszkód w takiej samorealizacji, ale wręcz do niej zachęcała i służyła pomocą. Przydała mi się zwłaszcza wiedza zdobyta na szkoleniach organizowanych przez Firmę. Cieszy mnie, że w JAS-FBG mogłem rozwijać się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami związanymi z informatyką stosowaną w systemach magazynowych. Poczucie bycia docenionym towarzyszy mi na co dzień, dodając pewności siebie mobilizującej do dalszych poszukiwań ulepszeń.

Milena, Spedytor Drobnicy Międzynarodowej, w JAS-FBG SA od 2011
Po ukończeniu Technikum Logistycznego, otrzymałam pracę w Dziale Drobnicy Międzynarodowej, w charakterze referenta. Nie wiązałam jeszcze wtedy swojej przyszłości z TSL i rozpoczęłam studia politologiczne. Po 2 latach awansowałam na stanowisko spedytora w tym samym Dziale. To sprawiło, że poczułam się pewniej i zdecydowałam się zmienić kierunek studiów na logistykę. Dodatkowo Firma umożliwiła mi ukończenie kursu i uzyskanie prestiżowego Certyfikatu FIATA, który stanowi potwierdzenie kompetencji spedytora akceptowane na całym świecie. Ukończenie kursu dało mi szeroką wiedzę na temat spedycji i podniosło moje kwalifikacje. Praca w JAS-FBG jest przygodą mojego życia. Odpowiedzialność związana z obowiązkami spedytora daje mi poczucie spełnienia zawodowego. Szczególnie ważne są dla mnie jasne kryteria, które panują w tym zawodzie. Uwielbiam ludzi, z którymi pracuję i cieszę się ich zaufaniem. To naprawdę świetny zespół, przyjaźnimy się ze sobą również prywatnie. Co mi się podoba w moim zajęciu? To, że każde zlecenie jest nowym wyzwaniem, któremu sprostanie przynosi niewypowiedzianą satysfakcję. Taka praca nie nuży monotonią.

Ostatnie wpisy dla JAS-FBG S.A.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (34)