Dane kontaktowe

Jabil Poland Sp.z o.o.

Miłosna 32
82-500 Kwidzyn
pomorskie, Polska

Dzień z życia inżyniera

Jestem absolwentką biotechnologii, którą ukończyłam dwa lata temu na Politechnice Gdańskiej.
Pracuję w Jabil’u od dziewięciu miesięcy jako Inżynier Jakości. To moja pierwsza poważna praca po studiach. Tutaj każdy nowy dzień i nowe zadanie jest swoistym wyzwaniem więc nie brakuje mi poczucia satysfakcji. Polecam to miejsce młodym oraz energicznym osobom, które nie boją się wyzwań i chcą się czegoś nauczyć.

Milena, Inżynier Jakości


Mój dzień w Jabil’u zaczynam od przygotowania kawy i rozmowy z najbliższymi pracownikami.
Potem odpowiedzi na maile i przygotowanie się do porannych narad produkcyjnych, na których omawia się zagadnienia z poprzedniego dnia: FPY (First Past Yield), DPMO (Defects per Million Opportunities), Productivity, OEE (Overall Equipment Efficiency), OLE (Overall Labor Effectiveness) oraz wyznacza się osoby odpowiedzialne za rozwiązanie problemów, np. w cyklu PDCA.

Marcin, Starszy Inżynier procesu


Lean Six Sigma ma dla nas duże znaczenie. Przykładem tego jest wykorzystywanie koncepcji Lean, która pomaga w usprawnianiu i udoskonalaniu procesów produkcyjnych i nie tylko. Wykorzystanie tej filozofii przejawia się przede wszystkim poprzez wdrażanie usprawnień (czyli tzw. kaizenów), takich jak na przykład optymalizacja stanowiska pracy.
W ostatnim okresie wprowadziliśmy około 3500 kaizenów, dzięki czemu nasza firma stała się konkurencyjna zarówno pod kątem jakości jak i kosztów wytwarzania.
Co miesiąc, w naszej firmie odbywają się warsztaty nazywane Kaizen Workshop, dzięki którym wprowadzamy duże zmiany w procesach wytwarzania.

Piotr, Lean Manager