Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

igus Sp. z o.o.

Działkowa 121 C
02-234 Warszawa

NIP: 1132195805

Kim jesteśmy

Jesteśmy rodzinnym przedsiębiorstwem z siedzibą główną w Kolonii w Niemczech. igus powstał w 1964 r w podwójnym garażu Guntera i Margaret Blase. Obecnie mamy swoje oddziały w 35 krajach i zatrudniamy ponad 3 700 pracowników na całym świecie. W Polsce działamy od 1997 roku i cały czas prężnie się rozwijamy. W Polsce obecnie zatrudniamy ponad 120 osób. Jesteśmy światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. Mamy największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki. Dzięki nim możemy w bardzo krótkim czasie zaoferować Klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

Pracowników traktujemy jak nasz największy kapitał i główne źródło sukcesów w Polsce i na świecie. Bardzo dynamicznie się rozwijamy i inwestujemy w naszych pracowników.

Dzięki podejmowaniu przez pracowników coraz to nowych inicjatyw, wspieranych przez Managerów, z małej, kilkuosobowej firmy handlowej w roku 2008 spółka rozwinęła się do ponad 100 osobowej organizacji produkcyjno-handlowo-inżynieryjnej. Już od ponad 30 lat w igus’ach na całym świecie działamy na zasadzie „układu solarnego”. W centrum naszego wszechświata znajduje się Klient, a wokół niego krążymy my wszyscy, czyli pracownicy. To właśnie Klienci dostarczają nam pracę, pieniądze i nowe idee, które każdego dnia napędzają nas do działania. Taka organizacja pracy sprzyja większemu zaangażowaniu pracowników i poczuciu sprawczości, co przekłada się na satysfakcję z pracy i odpowiedzialność za wykonywaną pracę. Nierzadko zdarza się, że z Klientem pracownicy wymyślają i wdrażają nowe rozwiązania czy produkty (w portfolio firmy jest ponad 100 tys. produktów). Wszyscy pracownicy firmy wyznają motto: „Yes we can!” – nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i potrafią bardzo indywidualnie podchodzić do rozwiązania każdej kwestii. Szybkość i jakość działania jest dla nas bardzo ważna. Określone w firmie zasady są dla nas wyłącznie drogowskazem prowadzącym do najefektywniejszego wykonania swoich zadań i realizacji projektów.

 

JAK TO WYGLĄDA NA CO DZIEŃ...

… CZYLI JAK PRACUJEMY, JAKIE MAMY OBYCZAJE:

 • Pracujemy w godzinach 8:00 – 16:15 (elastyczne godziny pracy po ustaleniu z przełożonym). Produkcja pracuje zmianowo 6:00-14:00, 7:00-15:00 i 14:00-22:00),
 • Mówimy sobie po imieniu,
 • Pomagamy sobie - dzielimy się wiedzą i doświadczeniem,
 • Razem pracujemy i razem bawimy się na spotkaniach integracyjnych i innych wyjściach firmowych,
 • Dobro innych jest dla nas niezwykle istotne, dlatego firma umożliwia nam udział w projektach CSR- m.in. wspieramy schronisko dla zwierząt w Celestynowie i organizujemy Szlachetną paczkę,
 • Lubimy spędzać wolny czas razem - bierzemy udział w wydarzeniach inicjowanych przez naszych kolegów i koleżanki z pracy,
 • Każdy pracownik może śmiało porozmawiać z Dyrektorem Zarządzającym, który na co dzień pracuje razem z nami w biurze,
 • Każdy nowy pracownik ma opiekuna/buddiego – kolegę z zespołu, który oprowadzi go po biurze, przedstawi Cię kolegom i odpowie na każde pytanie,
 • Każdy nowy pracownik otrzymuje swój spersonalizowany harmonogram szkoleń wdrożeniowych do firmy,
 • W piątek mamy tzw. „casual Friday”, więc jeżeli nie mamy umówionych spotkań z Klientami, to możemy przyjść do pracy w mniej formalnym stroju,
 • Organizujemy konkursy i loterie pracownicze z nagrodami,
 • Wybieramy Gwiazdę igus’a – jako pracownicy w corocznym plebiscycie przyznajemy punkty współpracownikom, którzy najbardziej pomogli nam w minionym roku. Zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 2000zł.

EKO-igus

Środowisko jest dla nas niezwykle istotne. Od samego początku funkcjonowania igus’a recykling był dla nas ważnym tematem. Obecnie wykorzystujemy aż 99% odpadów z tworzyw sztucznych, przetwarzając je w celu wytworzenia granulatu i wprowadzając go ponownie do procesu produkcyjnego. Kontynuujemy badania nad nowymi materiałami i produktami. Dla naszych klientów i naszego środowiska.
 
Dziś wiemy, że produkty, które działają dłużej i nie wymagają smarowania, przyczyniają się do ochrony naszego środowiska. Brak smarów oznacza mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Mniejsze ścieranie oznacza mniejsze zanieczyszczenie mikroplastikami. Mniejsza masa oznacza mniej energii potrzebnej do ruchu.

Ciągle szukamy lepszych rozwiązań, materiałów oraz właściwości produktu. Dlatego nasze laboratorium testowe jest nieodłączną częścią  naszego rozwoju. Oprócz naszych produktów jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby chronić nasze środowisko i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. Działanie jakie pojęliśmy:

 • eko-prowadnik: Program recyklingu prowadników igus. Odbieramy stare prowadniki, niezależnie od ich producenta. Klient, który je zwraca, otrzymuje voucher igus na podstawie wartości materiału.
 • Chcąc, aby nasza polityka środowiskowa była przejrzysta i zrozumiała, zdobyliśmy certyfikat normy ISO 14001, uznaną podstawę systemów zarządzania środowiskowego. Pomaga nam to w drodze do neutralnej fabryki CO 2.
 • Technologię katalitycznego reaktora hydrotermalnego można wykorzystać do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w olej mineralny w ciągu 20 minut. Aby wesprzeć gospodarkę tworzywami o obiegu zamkniętym, igus zainwestował 4,7 miliona euro w spółkę, która planuje uruchomienie pierwszej, komercyjnej fabryki Cat-HTR.
 • Przetwarzamy banery targowe w modne torby, które wykorzystujemy jako prezenty.
 • Posadziliśmy 2500 drzew, które będą rosły jako nowe lasy mieszane na powierzchni 0,65 hektara. Dla mniejszej ilości dwutlenku węgla w atmosferze.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (4)