Dane kontaktowe

HL Display Gliwice Sp. z o.o.

ul. Gaudiego 22
44-109 Gliwice
śląskie, Polska
Telefon: +48 32 44 00 216
[email protected]

www.hl-display.com

NIP: 9691581569

Poznaj HL Display

Historia HL rozpoczeła się w 1954r w Borlande w Szwecji. Harry Lundvall zwrócił uwagę, na to, że towary w sklepach często są niewłaściwie ułożone i brakuje przy nich etykiet cenowych. W tym samym czasie sklepy spożywcze rozpoczęły przejście na system samoobsługi.

Natomiast Harry we własnej piwnicy, uzbrojony w żelazko i szczery entuzjazm rozpoczął produkcje pasków z giętego drutu  i prostych uchwytów na etykiety z tworzywa sztucznego do informacji na temat cen produktów sklepowych.  

Jego produkty szybko znalazły zastosowanie  w uporządkowaniu ekspozycji towarów w sklepach oraz większą sprzedaż. Na przełomie lat 80/90-tych, kiedy rodzinny biznes przejęła wnuczka Harry’ego i jej mąż, nastąpił międzynarodowy rozwój HL’a. Postawiono na rozwój firmy poprzez pozyskiwanie nowych klientów i poszerzanie zasięgu o nowe lokalizacje na całym świecie.  Istotną wartość w kulturze HL Display do dziś stanowią przedsiębiorczość i pomysłowość. 

Obecnie grupa HL zatrudnia ok. 1200 pracowników na całym świecie, działa na ponad 70rynkach, a produkty wytwarzane są w 4 fabrykach (w Polsce, Szwecji, Chinach i Wielkiej Brytanii) i można je znaleźc w ponad 295 tys. sklepów na całym świecie.

HL Display w Gliwicach

HL Display rozpoczął budowę fabryki w Gliwicach w 2010 roku. W 2011 roku przejęła z fabryki w szwedzkiej w Karlskodze część procesów technologicznych związanych z gięciem tworzyw sztucznch na ciepło, a kolejne linie w tej technologii zostały przeniesione ze szwedzkiego Falun do Gliwic w 2012 roku. Obserwując sukces gliwickiej fabryki zdecydowano się na przeniesienie na jej grunt kolejnego procesu technologicznego - wtrykowego formowania tworzyw sztucznych. W 2014 roku do Gliwic trafiła część linii technologicznej prosto ze szwedzkiego Sundsvall.

Obecnie grupa HL na śląsku to fabryka w Gliwicach, w której zatrudnionych jest ponad 300 osób, a także centrum dystrybucyjne w Kleszczowie, z którego obsługujemy głowne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Główne Produkty HL Display

W HL tworzymy produkty, które mają wspierać lepsze doświadczenia zakupowe. W katalogu naszych produktów można znależć rozwiązania wspierające komunikację sklepową i merchandising, a także produkty, które namożna znaleźć m.in. różnego rodzaju pojemniki zasypowe, shelftalkery, oznaczenia półkowe, listwy sklepowe i wiele wiele innych.

Misja i wartości HL Display

Misją i ogólną ambicją HL Display jest zostanie preferowanym dostawca unikalnych rozwiązań dla handlu oraz utrzymanie pozycji europejskiego lidera o globalnym zasięgu , który będzie rozwijał się najszybciej w branży przy ograniczonym negatywnym wpływie na środowisko.
Sukcesywnie realizujemy nasze założenia dzięki codziennemu skupianiu się na rozwoju relacji biznesowych, wdrażaniu nowych innowacji  i stałemu poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju.

W HL Display ogromną wagę przywiązujemy do trzech kluczowych wartości, którymi kierujemy się podczas codziennej pracy oraz wg których dobieramy pracowników w procesie rekrutacji. Są to odpowiedzialność, szybkość i jeden zespół HL. Jeśli zgadzasz się z naszym przekazem, to oznacza, że najprawdopodobniej jesteś osobą, której szukamy.