Dane kontaktowe

Hevelianum

ul. Gradowa 6
80-802 Gdańsk
pomorskie, Polska
Telefon: 58 300 08 42
Fax: 58 742 15 13
[email protected]

hevelianum.pl

NIP: 5830009375

Cała przyjemność w odkrywaniu!

Hevelianum to miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Proponujemy wystawy, spacery historyczne i pokazy grup rekonstrukcyjnych. W programie naszych wydarzeń, znajdują się imprezy sportowe, festyny, pikniki, spacery terenowe i wydarzenia kulturalne. Biznesowi oferujemy wynajem nowoczesnych sal konferencyjnych i organizację imprez plenerowych.

Hevelianum. Idea. Historia. Przyszłość.

Już na początku XVI wieku historycy uważali, że to właśnie na terenie Góry Gradowej znajdował się najstarszy gdański gród, z którego z czasem wykiełkowało miasto. Zachowane zabytkowe obiekty obronne pochodzą głównie z lat 1867-1874. To w nich swoje miejsce znalazły nowoczesne, interaktywne wystawy.

Przez większą część roku Hevelianum wręcz tonie w zieleni. Park i rozległe trawniki sprawiają, że to ulubione miejsce relaksu wielu gdańszczan.

Pomysł utworzenia w Gdańsku nowoczesnego centrum łączącego edukację i rekreację, a także popularyzację nauk przyrodniczych, narodził się w 1997 roku, gdy świętowaliśmy 1000-lecie miasta. Po dziesięciu latach działalności, Centrum Hewelianum zmieniło nazwę na Hevelianum. Nowe czasy bowiem przyniosły nowe wyzwania.

Hevelianum jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Europie, gdzie zabytkowe obiekty inżynierii wojskowej stanowią bazę dla Centrum Odkrywania Wiedzy. Stało się to możliwe dzięki współpracy zainteresowanych środowisk, pasjonatów, naukowców, historyków oraz instytucji publicznych.

Ambicją Hevelianum jest, aby każdy nasz gość mógł u nas znaleźć ofertę zaspakajającą zarówno potrzebę rozwoju, jak i relaksu.


Nasz zespół

Hevelianum tworzy zespół ponad 50 pracowników etatowych i około 30 animatorów na stałe z nami współpracujących. Interdyscyplinarny zespół gwarantuje nam synergię, a ona - kolejne, ciekawe zadania. Zapewniamy otwartość, nastawienie na współpracę oraz partnerską atmosferę.


Zasady. Misja. Wartości

W Hevelianum kierujemy się zasadą:

  1. Robisz to, co potrafisz.
  2. Robisz to, co potrzebne.
  3. Jesteś za to odpowiedzialny.
  4. To, co robisz możesz zmienić, z zachowaniem punktów 1,2 i 3.

Zapis taki znajduje się w Regulaminie Organizacyjnym Hevelianum.

Misja Hevelianum:

Popularyzujemy naukę, budujemy świadomość oraz nawyki przyjazne dla planety i człowieka, dbając o zabytkowe dziedzictwo Góry Gradowej i Domu Zdrojowego w Brzeźnie.

Wizja Hevelianum:

Ludzie uczą się przez całe życie, tworząc społeczeństwo bazujące na wiedzy, zaufaniu i współpracy.

Jakie wartości są dla nas ważne?

  1. Zaangażowanie/pasja
  2. Zaufanie
  3. Współpraca