Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

HeadChannel sp. z o.o.

Al. Wojciecha Korfantego 2
40-004 Katowice
śląskie, Polska

NIP: 9542743452

O nas

Jesteśmy brytyjskim software housem, który specjalizuje się w rozwiązaniach webowych dla klientów z Wielkiej Brytanii. Jako software house znaleźliśmy się na liście najlepszych firm IT z UK wg. ocen na portalu Clutch. Nasz zespół tworzą Architekci IT, Developerzy, Analitycy Biznesowi, team QA oraz Project Managerowie.

Mieścimy się zarówno w Londynie jak i w Katowicach, gdzie jest nasze centrum developerskie.

Wierzymy w pracę zespołową. Szanując indywidualne doświadczenie szukamy najlepszych rozwiązań stanowiących sumę naszej wiedzy. Naszą siłą są ludzie, którzy identyfikują się z firmą - to dzięki ich pomysłom i zaangażowaniu, podejmujemy nawet bardzo trudne wyzwania.

Podczas pracy z projektem zachowujemy elastyczność, dzięki SCRUM i KANBAN. Dlatego przy zmieniających się warunkach i sukcesywnie powiększającym się składzie zespołów projektowych, potrafimy budować bardzo stabilne i dobrze przemyślane systemy. Doceniają to też nasi stali klienci, którzy podpisują z nami kolejne kontrakty.

Co zyskujesz i gdzie trafisz?

Benefity:

1. Opieka medyczna w PZU
2. Ubezpieczenie grupowe WARTA
3. Dofinansowujemy Mulitisport w kwocie 50 zł
4. Biblioteczka firmowa
5. Dostęp do Pluralsight
6. Akademia Rozwoju HeadChannel
7. Planujemy budżet szkoleniowy na dany rok kalendarzowy, co to oznacza w praktyce: każdy pracownik może zgłosić chęć udziału w szkoleniach zewnętrznych i konferencjach. Jeśli budżet nam pozwoli, a kierownik działu uzna, że takie szkolenie lub konferencja jest ok, to pracownik bierze w niej udział
8. Praca z biura lub z domu

Jakie projekty realizujemy:

Chmurowe rozwiązanie dla największej instytucji medycznej w Wielkiej Brytanii, skomplikowany system dla branży produkcyjnej, który pozwala na sprawne zarządzanie całym łańcuchem dostaw; innowacyjne rozwiązanie bazujące na zebranych danych z kwantowych super sensorów (sic!), które ma na celu perfekcyjne dopasowanie protezy nogi dla osób z niepełnosprawnością, czy też aplikacja, która sprawia, że pacjenci z ciężkimi chorobami są lepiej rozumiani przez lekarzy i farmaceutów. To tylko część :)

Zwykle nasze zespoły składają się z 2 do 10 osób.

Jak rekrutujemy

Rekrutacja na stanowiska techniczne zazwyczaj jest realizowana w ramach 2 etapów, czyli rozmowa telefoniczna z działem HR, a następnie spotkanie w firmie z liderem technicznym i HR'em.

Jeśli chodzi o stanowiska nietechniczne np.: specjalista ds. marketingu, to rekrutacja może mieć do 3 etapów, ostatni z nich to dodatkowe zadanie praktyczne, natomiast nie dzieje się tak zawsze.

Staramy się odpowiadać każdemu kandydatowi, z którym się spotkaliśmy, przekazując zarówno pozytywną, jak i negatywną informację o przebiegu procesu rekrutacji.

Jeśli kandydat również wyrazi chęć, to możemy przekazać szczegółowy feedback, który wyjaśnia dlaczego, akurat w danym momencie nie możemy zdecydować się na współpracę. Niestety bywa tak, że proces rekrutacji trwa dłużej niż zakładaliśmy i na odpowiedź trzeba poczekać.