Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

GRUPA KAPITAŁOWA WASKO

Mikołowska 100
40-065 Katowice
śląskie, Polska

NIP: 6340134205

Kim jesteśmy?

WASKO Spółka Akcyjna od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i utrzymaniem zaawansowanych systemów teleinformatycznych eksploatowanych w sektorach: paliwowo-energetycznym, telekomunikacyjnym, finansowym, ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego oraz administracji publicznej.

Dzięki pasji i zaangażowaniu stała się jedną z czołowych firm innowacyjnych w Polsce.

Siedziba Zarządu mieści się w Gliwicach. Na terenie kraju spółka posiada 14 oddziałów zlokalizowanych głównie w miastach wojewódzkich.

Grupa Kapitałowa zatrudnia ponad 1300 pracowników, spośród których 90% posiada wyższe wykształcenie. Wartość sprzedaży w 2015 roku przekroczyła 570 mln.

Wraz z WASKO Grupę Kapitałową tworzą spółki:

 • COIG (czyt. Cojg) prowadzący działalność od blisko 65 lat, wcześniej jako Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa. Zdobyte w tym okresie doświadczenia wykorzystuje przy projektowaniu, wytwarzaniu, serwisowaniu i utrzymaniu kompleksowych, rozwiązań informatycznych dla klientów głównie z obszaru administracji publicznej, służby zdrowia i przemysłu m.in. dla wszystkich kopalń węgla kamiennego,
 • GABOS, oferujący kompleksowe systemy dla placówek medycznych tworzy nowy wymiar IT w medycynie. Unikalny system wide medical solution (czyt łajd medikal soluszon) w połączeniu z potencjałem Grupy Kapitałowej WASKO pozwala firmie  z powodzeniem rozwiązywać najtrudniejsze wyzwania rynku medycznego poprzez wdrażanie innowacyjnych systemów telemedycznych,
 • LogicSynergy Sp. z o.o. to spółka, która wytwarza, wdraża i serwisuje Zintegrowane Systemy Informatyczne do kompleksowego zarządzania w obszarze ekonomicznym i technicznym przedsiębiorstwami z branży utility: wod-kan, komunalnych, ciepłowniczych. Firma posiada również w swojej ofercie specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi dla administracji publicznej oraz realizuje indywidualne zlecenia dla różnych branż przemysłowych.

Spóki tworzące podmioty powiązane:

 • ENTE, spółka zajmująca się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem  systemów i urządzeń oraz oprogramowania z zakresu elektroniki, informatyki i  automatyki przemysłowej. Jej rozwiązania z powodzeniem znajdują zastosowanie w transporcie kolejowym i drogowym, przemyśle chemicznym, górnictwie, telekomunikacji oraz w sektorze obronności,
 • Novum, świadcząca usługi telefonii nomadycznej i inne usługi telekomunikacyjne oraz prowadząca sprzedaż energii elektrycznej i gazu dla odbiorców biznesowych  i indywidualnych. Oferuje także innowacyjną usługę Tele-opiekun, która stanowi wsparcie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Na osiągniętą w 2019 roku przez Grupę Kapitałową sprzedaż usług, oprogramowania i urządzeń za blisko 421 mln zł złożyły się w większości realizacje projektów pozyskiwanych w wyniku wygranych przetargów publicznych ogłoszonych przez administrację rządową, samorządową i przemysł.

Grupa Kapitałowa WASKO starając się osiągnąć mistrzostwo w tym co robi wspiera w swej działalności wyłącznie Mistrzów Polski. Są wśród nich: Piast Gliwice, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Klub Szachowy Hetman WASKO Szopienice oraz młodzi utalentowani piłkarze Akademii Piłkarskiej Sparty Zabrze, która z dużymi sukcesami rywalizuje z najlepszymi krajowymi klubami dziecięcymi, czego dowodem jest ubiegłoroczne zwycięstwo w 8 edycji największej w Polsce imprezie piłkarskiej dla dzieci.

Grupa Kapitałowa WASKO po 30 latach swojego istnienia może z dumą posługiwać się hasłem Nas sprawdził czas, co potwierdzają zrealizowane projekty, otrzymane wyróżnienia, a także planowane realizacje.

Jesteśmy jedną z czołowych polskich spółek teleinformatycznych.

Od 30 ponad lat dostarczamy swoje rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw, głównie z sektora paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego, finansowego i ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego, a także dla administracji rządowej i samorządowej. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania oraz realizujemy kompleksowe usługi w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych.

Jesteśmy młodym (średnia wieku 31 lat), nowocześnie zorganizowanym, w pełni zinformatyzowanym przedsiębiorstwem, zbudowanym na solidnych podstawach finansowych, osiągającym poważne sukcesy w wielu dziedzinach życia gospodarczego kraju.

 • Spółka giełdowa

Po połączeniu w 2006 roku ze spółką akcyjną Hoga.pl S.A. – pierwszym portalem internetowym notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – staliśmy się spółką giełdową, której kapitalizacja wynosi 300 mln zł.

 • Stabilność

Jako autoryzowany partner największych światowych producentów sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego oraz oprogramowania, dostarczamy naszym klientom rozwiązania wykorzystujące stabilne i nowoczesne technologie informatyczne. Jesteśmy jednym z wiodących krajowych dostawców specjalistycznych usług serwisowych.

 • Kompleksowe usługi

Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania oraz realizujemy kompleksowe usługi w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych.

 • Projekty

Nasza działalność obejmuje projektowanie systemów automatyki przemysłowej oraz montaż aparatury kontrolno-pomiarowej i teletransmisyjnej. Realizujemy usługi w zakresie ekspertyz oraz raportów z dziedziny inżynierii środowiska.

 • Największe serwery klastrowe

Największe w Polsce, a zarazem jedne z największych w Europie, serwery klastrowe zostały zaprojektowane, zintegrowane i uruchomione przez WASKO S.A. w akademickich centrach telekomunikacyjnych.

 • Bezpieczeństwo

Nasze umiejętności umożliwiają realizację ogólnopolskich systemów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i obronności kraju.

 • Rozwój i inwestycje

Przeważającą część wypracowanego zysku przeznaczamy na rozwój i inwestycje. Ponad połowę z nich stanowią prace badawczo-rozwojowe prowadzone w ramach projektów dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przy ich realizacji współpracujemy z wieloma Jednostkami Badawczo-Rozwojowymi oraz uczelniami, z którymi zawarliśmy umowy o ścisłej współpracy.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (27)