Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Enea S.A.

ul. Górecka 1
60-201 Poznań
wielkopolskie, Polska
Telefon: +48 61 884 55 44

www.enea.pl

NIP: 777-00-20-640.

Od lat wspieramy inicjatywy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Od 2014 r. projekty CSR realizujemy poprzez Fundację Enea. Jesteśmy dumni, że w akcje charytatywne Grupy Enea chętnie angażują się nasi pracownicy.

Oto kilka dowodów na to, jak duże mamy serca.

AKCJE CHARYTATYWNE

„Biegamy – Zbieramy - Pomagamy”

To akcja charytatywna, poprzez którą promujemy aktywność fizyczną, zdrowy tryb życia oraz integrujemy pracowników wszystkich spółek Grupy Enea. Biorąc udział w zawodach biegowych, pracownicy zbierają punkty, które przeliczamy na złotówki. Tak zebrane fundusze przeznaczamy na wsparcie sportowych talentów u dzieci i młodzieży. Akcję „Biegamy - Zbieramy - Pomagamy” wspiera Fundacja Enea.

„Poland Business Run” 

To największy bieg charytatywny w Polsce, w którym uczestniczymy, aby pomóc osobom po amputacjach spełniać ich marzenia.

WOLONTARIAT PRACOWNICZY

"Nie taki prąd straszny"

To program edukacyjny realizowany przez pracowników Enei, którzy dzielą się swoją wiedzą z dziećmi i młodzieżą, odwiedzając przedszkola oraz szkoły i edukując najmłodszych, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem oraz jak go oszczędzać.

Pokazy ratownictwa medycznego „Pierwsza pomoc”

Podczas specjalnych pogadanek i pokazów, nasi pracownicy – ratownicy medyczni uczą dzieci reagować, kiedy jest się świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia, udzielać pierwszej pomocy, numerów alarmowych i tego, co powiedzieć przez telefon dyspozytorowi.

 „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!”

To kampania edukacyjna promująca bezpieczne zachowania w pobliżu elementów sieci elektroenergetycznej. Partnerami akcji są: Policja, Straż Pożarna oraz PTPiREE.

Działania „z porywu serca”

Chętnie angażujemy się do pomocy przy jednorazowych akcjach, kwestach czy festynach, w ramach których uczymy, zbieramy, porządkujemy i remontujemy, aby świat był lepszy, czyściejszy i bezpieczniejszy.

DZIAŁANIA DLA POTRZEBUJĄCYCH

Paczka Wielkiej Mocy

To akcja, w której bierzemy udział przed każdą Wielkanocą. Zbieramy zabawki, słodycze i drobne upominki dla podopiecznych instytucji, które sami wskazujemy. Beneficjentami Paczki Wielkiej Mocy są instytucje funkcjonujące na terenie działania Grupy Enea.

SPONSORING EVENTÓW

Jesteśmy aktywnym sponsorem wydarzeń z obszaru sportu, kultury oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspieramy zarówno sport profesjonalny, jak i amatorski, promując aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży (jesteśmy sponsorem Enea Bydgoszcz Trianthlon, Enea Ironman Gdynia).

Angażujemy się we wsparcie instytucji kulturalnych (m.in. Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Poznaniu).

Współorganizujemy ogólnopolskie festiwale muzyczne (Enea Edison Festival, Enea Enter Festival, Enea Spring Break) i widowisko plenerowe w Murowanej Goślinie „Orzeł i Krzyż”.

Sponsoring to również okazja dla naszych pracowników do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach, wspólnego przeżywania i dzielenia się emocjami.

Fundacja Enea

„Potęga poMocy”

Przyznajemy granty w formie pieniężnej darowizny najlepszym inicjatywom społecznym zgłoszonym przez pracowników.

Enea Akademia Talentów

To program stypendialny dla utalentowanych uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce, sztuce lub sporcie oraz szkół realizujących projekty i inicjatywy wspierające najzdolniejszych podopiecznych.

Enea Akademia Sportu 

Promujemy aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Łącznie, pod okiem trenerów, w bezpłatnych zajęciach sportowych bierze udział już ponad 3100 dzieci z 73 szkół.

Wsparcie szkół patronackich 

Aktywnie wspieramy szkolnictwo branżowe i rozwój kadr przyszłych energetyków.

Walka z COVID

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, przekazaliśmy ponad 4,1 mln zł szpitalom walczącym z koronawirusem na zakup specjalistycznego sprzętu ratującego życie oraz na środki higieny i ochrony osobistej; użyczyliśmy szpitalom i laboratoriom flotę samochodów; nasi konsultanci wspierali infolinię NFZ, a wolontariusze pomagali seniorom w codziennych zakupach.