Dane kontaktowe

Goodyear Polska Sp. z o.o.

ul. Krakowiaków 46
02-255 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 571 59 00
[email protected]

www.goodyear.eu/pl_pl

NIP: 5211146938

Goodyear

Nasza historia

Grupa Goodyear w Polsce

Goodyear to jedna z najlepiej rozpoznawanych marek ogumienia i jednocześnie jedna z największych firm oponiarskich świata. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe i środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata, zatrudniając około 69 tys. osób. Główna siedziba koncernu mieści się w Akron, w stanie Ohio, USA.

W Polsce Grupę Goodyear tworzą: Firma Oponiarska Dębica S.A. z siedzibą w Dębicy, Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Fabryka w Dębicy produkuje również opon do pojazdów ciężarowych oraz aut terenowych, maszyn i urządzeń rolniczych. Jest to największa fabryka Goodyeara w Europie oraz jedna z największych na świecie. Oferuje opony takich marek jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii. Od 1995 roku głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Inwestycje Goodyeara wspierają zarówno rozwój Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., jak i umożliwiają dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii i ośrodków badawczych. Dwa główne ośrodki innowacji Goodyeara znajdują się w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu.

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą i marketingiem produktów Goodyeara na terenie całej Polski.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)