Dane kontaktowe

Ghelamco Poland

Plac Europejski 1
00-844 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 455 16 00
Fax: +48 22 455 16 10
poland@ghelamco.com

www.ghelamco.pl

Poznaj nas

Kim jesteśmy?

Ghelamco Poland jest liderem rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jesteśmy pionierem w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, wybudowaliśmy obiekty o łącznej powierzchni 1 100 000 mkw. Wartość zrealizowanych i sprzedanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Ghelamco Poland wchodzi w skład międzynarodowej grupy Ghelamco działającej w Belgii, Polsce, Rosji i na Ukrainie. Grupa powstała w 1985, a jej założycielem i prezesem jest Paul Gheysens. Nasze dokonania zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznanym za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Co tworzymy?

Naszą pasją jest tworzenie pionierskich, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie budynków. Realizujemy projekty, które prowadzą do rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta. Aktywnie działamy na rzecz kształtowania przyjaznych przestrzeni publicznych. Przykładem może być plac Europejski w Warszawie – przyjazna i otwarta dla wszystkich mieszkańców przestrzeń, która powstała na postindustrialnych terenach, przywracając je do życia.

Jak dbamy o zrównoważony rozwój?

Wszystkie nasze obiekty posiadają zielone certyfikaty. Ghelamco było pierwszą firmą w Polsce, która certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM. Dziś posiadamy 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Nasze budynki są certyfikowane także w systemach EU Green Building oraz Green Building Standard. Ale to nie wszystko. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju powołaliśmy do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności.

Gdzie zobaczysz nasze inwestycje?

Nasze obiekty można podziwiać w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Wśród nich znajdują się:

Warsaw Spire, Warszawa – wieżowiec i kompleks budynków biurowych, który roku został uhonorowany Eurobuild Award, nagrodą Towarzystwa Urbanistów Polskich, tytułem Green Building of the Future w konkursie EuropaProperty CEE Investment & Green Building Awards oraz międzynarodową MIPIM Award 2017 za najlepszą inwestycję biurową.

Bema Plaza, Wrocław – biurowiec i kompleks budynków we Wrocławiu, w skład którego wchodzi część biurowo-mieszkaniowa Rezydencja Tumska, uhonorowana w 2008 roku nagrodą magazynu „Apartamenty i Mieszkania”.

Woronicza Qbik, Warszawa – ultranowoczesny i unikalny na skalę krajową kompleks mieszkalny w stylu tzw. soft loftów. W budynku znajduje się Loft Industrial zaprojektowany przez Justynę Smolec, który otrzymał prestiżową nagrodę branżową FoorniFEST, oraz zaprojektowany przez Macieja Zienia Loft Manhattan.

T-Mobile Office Park, Warszawa – jedyny w Polsce budynek zaprojektowany zgodnie z wymogami ekologicznego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, uhonorowany CIJ AWARDS Poland 2012 za Największą Umowę Najmu Roku.

Senator, Warszawa – nowoczesny z historycznymi elementami. Najlepszy Projekt Biurowy w Europie w 2012 roku, Najlepszy Projekt Biurowy w Polsce w 2012 roku oraz laureat Essa Award w uznaniu zastosowanych rozwiązań ekologicznych.

Plac Vogla, Warszawa – kameralny projekt handlowy na Warszawskim Wilanowie. 

Katowice Business Point – inwestycja biurowa posiadająca strategiczną lokalizację w centrum miasta, niedaleko centrum handlowego „Silesia”.

To tylko część inwestycji, jakie zrealizowaliśmy. Obecnie pracujemy nad The Warsaw HUB, najbardziej innowacyjnym kompleksem łączącym funkcje biurowe, handlowe i hotelowe. Rozpoczęliśmy także rewitalizację kamienic przy Foksal 13 i 15, a w przygotowaniu mamy kilka projektów poza Warszawą.

Kariera i rozwój

Jakim pracodawcą jesteśmy?

Według ocen specjalistów i menadżerów, jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców na polskim rynku nieruchomości i budownictwa. Dowodzi tego nasza wysoka pozycja w wielu rankingach. Kilkukrotnie byliśmy laureatem badania Najbardziej Pożądani Pracodawcy, tworzonym przez Antal International pod patronatem honorowym Business Center Club. W 2016 otrzymaliśmy także tytuł Solidnego Pracodawcy Roku w prestiżowym projekcie zrzeszającym najlepszych pracodawców w Polsce.

Jakie wartości cenimy jako pracodawca?

W Ghelamco niezmiennie stawiamy na wartości, które pozwoliły nam zbudować sukcesy naszych zespołów i zrealizować jedne z największych inwestycji w Polsce. Są to:

 • dynamizm
 • innowacyjność
 • brak barier
 • współpraca

Nasi pracownicy są z nami na stałe

Współczynnik fluktuacji w Ghelamco od wielu lat utrzymuje się na niskim poziomie, ponad połowa pracowników zostaje z nami na dłużej niż pięć lat. Co to oznacza w praktyce? Budujemy stały zespół i zależy nam na pracownikach, którzy naprawdę mocno angażują się w nasze działania, rozumieją potrzeby firmy i wspólnie dążą do osiągnięcia sukcesu. Kładziemy nacisk na wybór najlepszych specjalistów i bieżąco odpowiadamy na potrzeby pracowników.

Nasi pracownicy bezustannie się rozwijają

Gwarancją sukcesów jest odpowiednio dobrany, stale rozwijający się zespół, dlatego inwestujemy w każdą osobę, z którą mamy przyjemność pracować. Szkolimy nasz zespół w wielu zakresach – od umiejętności technicznych do kompetencji miękkich. Zapewniamy także dofinansowanie szkoleń specjalistycznych i pomagamy w uzyskiwaniu licencji oraz certyfikatów niezbędnych do pracy w naszej branży. Doceniamy rozwój zawodowy, dlatego wielu z nas swoją karierę w Ghelamco zaczynało od stanowisk asystenckich, stopniowo podnosząc kompetencje i realizując coraz większe projekty.

Nasi pracownicy cieszą się benefitami

Dbamy o nasz zespół nie tylko w pracy, ale także po godzinach. W Ghelamco pracownicy mają do dyspozycji szeroką ofertę benefitów pracowniczych:

 • opieka medyczna
 • grupowe ubezpieczenia na życie,
 • karty sportowe,
 • zajęcia językowe
 • wyjazdy integracyjne,
 • spotkania pracownicze, także dla rodzin,
 • wspólne i świętowanie sukcesów

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)