Dane kontaktowe

Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Antoniego Słonimskiego 1A
50-304 Wrocław
dolnośląskie, Polska

fortum.pl

NIP: 1181606467

Dołącz do naszego zespołu!

KOGO POSZUKUJEMY?

Fortum tworzy wyjątkową kulturę organizacyjną, której trzon zbudowany jest na fińskich fundamentach. Cenimy sobie otwartą i dwustronną komunikację, opartą na szacunku i tolerancji. Nadrzędnym celem naszej firmy jest dążenie do czystszego świata i wynikający z tego celu sposób myślenia i działania w każdym wymiarze życia. Nieustannie dążymy do rozwoju swojego, a co za tym idzie organizacji, w której na co dzień funkcjonujemy. Poszukujemy kandydatów, którzy bardzo dobrze odnajdą się w naszym rozumieniu biznesu i organizacji pracy, a wartości jakie wyznajemy będą zgodne z ich wartościami. Ponadto, jeżeli wyróżnia Cię:

  • pozytywna energia,
  • ciekawość nowych wyzwań,
  • nastawienie na ciągły  rozwój swoich kompetencji oraz umiejętności,
  • otwartość na współpracę w środowisku międzynarodowym,
  • odpowiedzialność za rezultaty swojej pracy,
  • nastawienie na realizację celów biznesowych,
  • szacunek dla współpracowników i miejsca pracy,
  • kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań i sposobów pracy

to znaczy, że bardzo chcielibyśmy Cię poznać, jako potencjalnego kandydata do pracy w naszej firmie. Podczas rekrutacji cenimy sobie obiektywizm, przejrzystość i jasność zasad.

Nasz proces rekrutacyjny wygląda następująco:

ETAP 1

Aplikowanie

Aktualne oferty pracy w poszczególnych lokalizacjach Fortum w Polsce zamieszczamy na naszych stronach internetowych oraz na Pracuj.pl.
W naszej firmie wspieramy także procesy rekrutacji wewnętrznej. Zarówno podczas rekrutacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych - aplikacje zawsze zbieramy poprzez dedykowane narzędzia online.

ETAP 2

Selekcja dokumentów

Aplikacje kandydatów są oceniane pod kątem wymagań danego stanowiska. Osoby, które
w największym stopniu spełniają kryteria formalne, zapraszane są na spotkania.

ETAP 3

Rozmowy wstępne

Może zdarzyć się, że posłużymy się nowym narzędziem pozwalającym na wstępną selekcję kandydatów – wcześniejszym nagraniem pytań selekcyjnych i prośbą o nagranie swoich odpowiedzi przez kandydata. Do tego służy nam platforma RecRight pozwalająca na nagrywanie / prowadzanie rozmów rekrutacyjnych zdalnie, w dowolnym czasie, w określonym terminie.

Jeśli nie posłużymy się RecRight – zadzwonimy i umówimy się na spotkanie rekrutacyjne w określonej lokalizacji Fortum Power and Heat Polska.

ETAP 4

Spotkania rekrutacyjne

To meritum całego procesu. W zależności od stanowiska, na które aplikujesz możesz spodziewać się mniej lub bardziej rozbudowanego procesu rekrutacji. Najczęściej, przed podjęciem decyzji odbywamy 2 spotkania z kandydatami.
Spotkania zakładają dwustronną komunikację, otwartość i przejrzystość. Są prowadzone
w przyjaznej atmosferze. Czasami na którymś z etapów - rekrutujący może posłużyć się testem, ćwiczeniem, analizą konkretnego przypadku lub zadaniem do wykonania. Są to elementy procesu, które pozwalają nam lepiej poznać kandydata i wybrać odpowiednią osobę na konkretne stanowisko pracy. Nie należy się ich obawiać, ani nimi stresować – z doświadczenia wiemy, że pomagają zarówno kandydatom lepiej poznać specyfikę stanowiska, jak i rekrutującym – samego kandydata.
Cel naszych procesów rekrutacyjnych jest zawsze ten sam - wybór najlepszych kandydatów do pracy w naszej firmie.
Na spotkaniach nie obawiaj się zadawać pytań, a nawet koniecznie je zadaj! Wyczerpująca wiedza o stanowisku, na które aplikujesz, pozwoli Ci podjąć słuszną decyzję.
Zawsze chcemy także dowiedzieć się, co jest ważne dla danej osoby, czego oczekuje od nas jako pracodawcy.
Możemy też zechcieć sprawdzić referencje. Obydwa się to zawsze po uprzednim powiadomieniu kandydata, na podstawie wskazanej przez niego listy referencyjnej.

ETAP 5

Informacja zwrotna

Aplikujący kandydaci otrzymają od nas informację zwrotną na temat procesu rekrutacyjnego. Każdego zaproszonego na rozmowę kandydata informujemy o wyniku rekrutacji telefonicznie lub mailowo.  

ETAP 6

Zatrudnienie

Kandydat na stanowisko, który zostanie wyłoniony w procesie rekrutacji - otrzyma potwierdzenie tej decyzji telefonicznie.
Po zaakceptowaniu oferty dotyczącej zatrudnienia, kandydat zostanie zaproszony do naszej siedziby celem uzupełnienia niezbędnych dokumentów (część tego procesu może się odbyć zdalnie) oraz podpisania umowy o pracę.

ETAP 7

Onboarding

Pierwszego dnia pracy nowy pracownik jest witany w siedzibie firmy oraz zapoznaje się
z zespołem i miejscem pracy. Bierze też udział w szkoleniach onboardingowych. Tego dnia odbywa się także szkolenie BHP oraz przekazywane są narzędzia pracy. Kolejnym krokiem są dalsze szkolenia wdrożeniowe – ułatwiające nowemu pracownikowi odnalezienie się w miejscu pracy i na nowym stanowisku.
Stałym elementem wdrożenia jest wsparcie ze strony zespołu oraz bezpośredniego przełożonego.

 

 

DOBRE PRAKTYKI – RADY DLA KANDYDATÓW:

- Przed wysłaniem swojej aplikacji dokładnie zapoznaj się z ogłoszeniem. Przeanalizuj swoje umiejętności, wiedzę i kompetencje pod kątem danego stanowiska.

- Dokumenty przygotuj pod kątem firmy i stanowiska, na które aplikujesz. Nie kopiuj gotowych wzorów.

- Pamiętaj - CV i list motywacyjny to Twoja wizytówka – w dużej mierze od tych dokumentów zależy czy do Ciebie zadzwonimy.