Dane kontaktowe

Formel D Polska Sp. z o.o.

Toszecka 101
44-100 Gliwice
śląskie, Polska
Telefon: +48 32 302 93 00
[email protected]

www.formeld.com/pl

NIP: 5252182552

Nasze lokalizacje w Polsce:

Oddział w Legnicy

Ul. Złotoryjska 97
59-220 Legnica
dolnośląskie, Polska

Oddział w Poznaniu

Ul. Św. Michała 43
61-119 Poznań
wielkopolskie, Polska

Oddział w Świebodzinie

Ul. 30 Stycznia 9
66-200 Świebodzin
lubuskie, Polska

Formel D. The Driving Force.

Jesteśmy siłą napędową branży usług dla motoryzacji. Dzięki pracy zespołowej, profesjonalizmowi i pasji jesteśmy liderem rynku w opracowywaniu koncepcji i skalowalnych rozwiązań w zakresie zapewniania jakości i optymalizacji procesów w całym łańcuchu wartości branży motoryzacyjnej.

NASZE WARTOŚCI

  • Jesteśmy wierni jakości
  • Myślimy i działamy przedsiębiorczo
  • Jesteśmy przyszłościowi
  • Cały świat jest naszym domem
  • Ponosimy odpowiedzialność za innych

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Razem ponosimy odpowiedzialność. Dzieląc się naszym sukcesem, aktywnie uczestniczymy w kształtowaniu przyszłości i wspieramy społeczne, ekologiczne i zrównoważone projekty.

Jako globalne przedsiębiorstwo skupiające się na przyszłości przykładamy szczególną wagę do efektywnego zarządzania zasobami w całym procesie pracy. Dostosowujemy naszą codzienną aktywność w oparciu o wewnętrzną politykę, która obejmuje zaangażowanie w kwestie społeczne, ekologiczne oraz w zrównoważony rozwój.

Pomyślne oszczędzanie z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju

Ochrona środowiska naturalnego jest ważnym elementem wszystkich naszych procesów. Dzięki dokładnej segregacji odpadów, wydajnemu wykorzystaniu energii i przyjaznemu dla środowiska wyposażeniu we wszystkich lokalizacjach aktywnie przyczyniamy się do zrównoważonego wykorzystywania zasobów.

Przykładem jest fakt, że część naszego sprzętu, poza wyposażeniem nowoczesnej i oszczędnej myjni, stanowi system paneli słonecznych będący źródłem energii odnawialnej. Dzięki całkowitej wydajności wynoszącej 20 000 kW na rok system znajdujący się na dachu naszej siedziby głównej w Troisdorf wytwarza równowartość energii wykorzystywanej rocznie przez przeciętne czteroosobowe gospodarstwo domowe* (*źródło: Badanie przeprowadzone przez NRW Energy Agency).

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest udział w zrównoważonej ochronie klimatu i zasobów.

Zaangażowanie społeczne ze Star Care e.V.

Szczególnie zależy nam na wspieraniu chorych, niepełnosprawnych i znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej dzieci. We współpracy z organizacją charytatywną Star Care e.V. wspieramy lokalne projekty społeczne w całych Niemczech. Z ogromną pasją, zaangażowaniem i niebiurokratycznym podejściem członkowie i partnerzy wspierają placówki medyczne, instytucje dla niepełnosprawnych i domy dziecka.

Sieć założona w 1999 roku w Stuttgarcie jako organizacja charytatywna składa się z 25 członków, którzy zaangażowani są w te działania osobiście i dobrowolnie. Związek jest wspierany przez około 30 firm partnerskich, osób prywatnych i zewnętrznych przyjaciół. Dochód Star Care pochodzący z wydarzeń i datków przeznaczany jest na pomoc dzieciom w potrzebie.

Ochrona środowiska wraz z OroVerde

Poza odpowiedzialnością społeczną jesteśmy również zaangażowani w działania chroniące środowisko naturalne. Aktywnie wspieramy projekt w Gwatemali prowadzony przez międzynarodową fundację zajmującą się ochroną lasów tropikalnych OroVerde. Naszym celem jest ochrona najbogatszego w różnorodne gatunki i jednocześnie najbardziej zagrożonego ekosystemu na Ziemi. Wspieramy ponowne zalesianie dawnych obszarów lasów deszczowych poprzez coroczne sadzenie 10 lub 25 drzew z okazji każdej rocznicy zatrudnienia pracownika. Dzięki temu za kilka lat powstanie nowy las deszczowy. Co więcej, wraz z fundacją i lokalną organizacją rządową podejmujemy działania zmierzające do utworzenia stabilnego źródła wody, szkoląc ludzi na miejscu i zwiększając świadomość znaczenia ochrony lasów tropikalnych.

Wraz z OroVerde wybraliśmy fundację, która zdobywa zaufanie dzięki profesjonalnemu i kooperatywnemu zarządzaniu. Ściśle współpracująca z naukowcami z całego świata fundacja zapewnia wsparcie konieczne do rozpoczęcia działalności i pomaga uczestnikom projektu, którzy mając odpowiednią wiedzę, z wielkim zaangażowaniem chronią środowisko naturalne.