Dane kontaktowe

FLSmidth MAAG Gear Sp. z o.o.

Stoczniowa 2
82-300 Elbląg
warmińsko-mazurskie, Polska
[email protected]

www.FlsmidthMaagGear.com

Kim jesteśmy

FLSmidth MAAG Gear Sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu należy do duńskiego koncernu FLSmidth & Co. A/S będąc jednocześnie podmiotem zależnym szwajcarskiej grupy FLSmidth MAAG Gear. Zarówno koncern FLSmidth jak i grupa MAAG Gear oferują swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania dla przemysłu cementowniczego oraz przemysłu wydobywczego.

FLSmidth MAAG Gear specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i serwisie ciężkich przekładni przemysłowych o różnorakim zastosowaniu, instalowanych cementowniach ( przekładnie do młynów, pieców, urządzeń transportujących) a także przekładni i elementów przenoszenia napędu wykorzystywanych w urządzeniach stosowanych przez przemysł wydobywczy ( taśmociągi, koparki, zwałowarki, kruszarki).

Główna siedziba grupy MAAG Gear mieści się w Szwajcarii w Winterthur, gdzie oprócz zarządu grupy mieści się pion sprzedaży i serwisu, a także techniczne centrum kompetencji w zakresie projektowania i rozwoju naszych produktów.

Wytwarzanie przekładni odbywa się w naszej nowoczesnej fabryce w Elblągu oraz w  fabryce zlokalizowanej w Mediolanie, we Włoszech. Lokalny rynek w Indiach obsługuje oddział grupy mieszczący się w miejscowości Bawal niedaleko New Delhi.


W Elblągu zatrudniamy ponad 200 osób, wysokiej klasy specjalistów pracujących w działach:

konstrukcyjnym, technologicznym, zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania projektami, ofertacji, planowania, administracji oraz zatrudnionych w wydziałach produkcyjnych tj. obróbki cieplno-chemicznej, obróbki uzębień oraz montażu.

Produkcyjne procesy pomocnicze i kooperacyjne realizujemy przy pomocy i z udziałem wyspecjalizowanych firm zlokalizowanych w Elblągu oraz na terenie całej Polski i w wybranych krajach Europy.

95 % naszych wyrobów trafia na export do bardzo wymagających odbiorców co regularnie plasuje nas na różnorakich listach liderów eksportu.

Firma posiada zintegrowany system zarządzania jakością ISO 9001, środowiskiem ISO 14001 oraz bezpieczeństwem ISO 18001.

Historia

FLSmidth MAAG Gear opiera się na ponad 135 letniej historii duńskiego koncernu FLSmidth, ponad 100 letniej działalności szwajcarskiej grupy MAAG oraz prawie 70 letnim doświadczeniu w produkcji ciężkich przekładni w elbląskich dawnych Zakładach Mechanicznych ZAMECH oraz dawnym ABB Zamech.

Pochodzące z tych źródeł doświadczenie, historia, wiedza i zaangażowanie zbudowały dzisiejszą pozycję grupy FLSmidth MAAG Gear, której istotna część ma siedzibę w Elblągu.

Nazwa FLSmidth MAAG Gear jest dzisiaj synonimem kompetencji w zakresie projektowania, wytwarzania , serwisu i dostaw ciężkich przekładni przemysłowych dla przemysłu cementowniczego oraz przemysłu wydobywczego.

Poprzez sieć handlową koncernu FLSmidth oraz grupy MAAG Gear docieramy  wszędzie tam gdzie funkcjonują lub będą funkcjonować cementownie i kopalnie, gdzie potrzebne są lub będą rozwiązania nowatorskie lub wysokowydajne tradycyjne, gdzie klienci pragną całych urządzeń bądź części zamiennych, serwisu, nadzoru i doradztwa.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)