Dane kontaktowe

Ficomirrors Polska

Koksownicza 30
41-300 Dąbrowa Górnicza

NIP: 6442996318

Poznaj nas

Grupa Ficosa działa od 1949 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Barcelonie. Obecna jest w 19 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji w postaci centrów produkcji, centrów inżynieryjnych oraz biur handlowych. Zatrudnia łącznie ponad dziesięć tysięcy pracowników i jest oficjalnym dostawcą, a także partnerem technologicznym dla większości firm produkujących samochody na całym świecie.

Grupa Ficosa dostarcza swoje produkty w takich segmentach rynku motoryzacyjnego jak: lusterka wsteczne, komunikacja dla pojazdów, anteny, systemy wspomagające ADAS, dźwignie zmiany biegów, hamulce postojowe, systemy dla płynów, systemy chwytu powietrza, części do samochodów ciężarowych.

Ficomirrors Polska jako firma wchodząca w skład grupy Ficosa istnieje od 2001 roku. 4 sekcje produkcyjne: wtrysku i rozdmuchu tworzyw, odlewnia aluminium, lakiernia i montaż produkują lusterka do samochodów, zbiorniki do spryskiwaczy i dźwignie zmiany biegów. W 2005 roku powstała obecna siedziba zakładu, znajdująca się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Dąbrowie Górniczej.  W 2017 roku została oddana do użytku nowa hala produkcyjno-magazynowa. Po rozbudowie Ficomirrors Polska posiada dwie hale o łącznej powierzchni 28,9 tys. m2.  Zatrudnienie w Ficomirrors Polska znajduje obecnie ok. tysiąca pracowników.

To nasz styl działania!

Ludzie w centrum zainteresowania

Ludzie zajmują centralne miejsce w naszej organizacji, gdzie rozwój, doskonalenie, wzajemny szacunek, różnorodność, przywiązanie oraz przyjazne „nieformalne” relacje stanowią fundament naszego istnienia i działalności.

Zorientowanie dla klienta

Pomagamy naszym klientom w osiąganiu przez nich sukcesów z pełnym zrozumieniem tego, iż jest to klucz do odniesienia powodzenia przez nas. Relacje z klientami budujemy na wzajemnym zaufaniu oraz rozumieniu i wyprzedzaniu ich potrzeb.

Praca zespołowa

Przez wspólną prace i naukę rozumiemy dzielenie się wiedzą, otwarty sposób komunikacji, uczenie się na błędach, współdziałanie oraz przekonanie, że sukces osobisty przekłada się na sukces wspólny.

Uczciwość i integralność

Jesteśmy uczciwi i odpowiedzialni we wszystkich swoich działaniach oraz zachowaniach. Przy podejmowaniu codziennych decyzji w pierwszej kolejności odwołujemy się do powszechnie obowiązujących zasad etycznych oraz obowiązujących nas wartości.

Zaangażowanie i zapał do wykonywanej pracy

Wykazujemy entuzjazm w stosunku do realizowanych projektów, a nasze wartości determinują wszystkie podejmowanie przez nas działania. Współuczestniczymy w realizacji naszej wizji poprzez wytrwałość oraz satysfakcję czerpana z pracy i dobrze wykonywanych obowiązków.

Przywództwo

Pokora i skromność, unikanie wyłącznego przypisywania sobie zasług oraz świadomość, że wszyscy pracownicy są jednakowo ważni, to istota sposobu zarządzania w FICOSA. Przewodzimy dając przykład i mając szacunek dla ludzi. Delegujemy, decentralizujemy i wierzymy w kompetencje naszych współpracowników. W styl kierowania ludźmi zawsze integrujemy nasze wartości.

Innowacja i kreatywność

Wierzymy, że wszyscy nasi pracownicy są innowacyjni i kreatywni, a dzięki naszym metodom kierowania ludźmi ich pomysły mają gwarancje realizacji.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (6)