Dane kontaktowe

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ,,GALENA"

ul. Krucza 62
53-411 Wrocław
dolnośląskie, Polska
Telefon: +48 71 710 62 01
[email protected]

www.galena.pl

NIP: 8960002953

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA” to ponad 70 lat doświadczenia w produkcji leków i substancji farmaceutycznych...

Nasza firma od zawsze związana jest z Wrocławiem. To tu, w dwóch zakładach produkcyjnych, zatrudniamy ponad 200 pracowników. Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że wielu z nich jest jednocześnie właścicielami FSP ,,GALENA'', jednej z niewielu firm farmaceutycznych z całkowicie polskim kapitałem.

Oferta FSP ,,GALENA” obejmuje nie tylko gotowe formy leków i suplementów diety, ale również aktywne substancje farmaceutyczne produkowane na potrzeby własne, firm zewnętrznych oraz produkcję kontraktową.

Naszą misją jest dbanie o zachowanie najwyższych standardów w opracowywaniu, badaniach oraz produkcji naszych preparatów. Wszystko to z myślą o pacjentach, a także lekarzach i farmaceutach polecających nasze leki. Dlatego nieustannie inwestujemy w rozwój laboratoriów, linii produkcyjnych, a także w podnoszenie kompetencji zatrudnionych specjalistów.

FSP „GALENA” posiada najważniejsze certyfikaty dostępne w obszarze produkcji farmaceutycznej, w tym GMP (Good Manufacutirung Practice) świadczący o bezpieczeństwie na każdym etapie produkcji leków. Zasady te stosujemy również w wytwarzaniu suplementów diety oraz substancji farmaceutycznych.

FSP „GALENA” – Twoje zdrowie w dobrych rękach!

Nasze Produkty

W swojej ofercie posiadamy wiele leków na receptę, bez recepty oraz suplementów diety.  Jako jedyni w Polsce w zakładzie syntez chemicznych we Wrocławiu produkujemy substancje farmaceutyczne API ( Active Pharmaceutical Ingredients) tj.: calcium dobesilate i etamsytat, które sprzedajemy w kraju jak też do wielu kontrahentów zagranicznych. Dzięki temu jako nieliczni w Polsce mamy pełną kontrolę nad całym procesem produkcji leków od wytwarzanie substancji aktywnych po produkcję produktów leczniczych. Cały czas się rozwijamy i wprowadzamy do oferty nowe produkty. Nasze leki znajdziesz w aptekach i szpitalach w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich a nawet w azjatyckich tj.np. Wietnam. 

Nasza historia

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA” funkcjonuje na polskim rynku od ponad 70 lat. Firma założona została na podstawie statutu, podpisanego 3 czerwca 1946 przez 11 członków założycieli. Pierwsza siedziba FSP „GALENA” mieściła się przy ulicy Witolda 72/76. Na przełomie roku 1949 i 1950 produkcję przeniesiono na ulicę Kruczą 62, gdzie do dzisiaj znajduje się administracja Spółdzielni oraz jej pierwsza fabryka. 

Od samego początku FSP „GALENA” stawiała na rozwój w dziedzinie badań i produkcji. Na początku lat 60. rozpoczęto wytwarzanie paracetamolu, którego „GALENA”, do końca lat 80. była głównym eksporterem w Polsce.

Pod koniec lat 60. wybudowano drugą fabrykę przy ulicy Dożynkowej 10, gdzie obecnie znajduje się nowoczesny dział produkcji leków, dział syntez chemicznych, laboratorium mikrobiologiczne oraz nowe magazyny firmy. W roku 1987 ruszyła produkcja calcium dobesilate, jednej z najlepiej sprawdzających się substancji w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej.

Kolejny ważny okres to przełom lat 2007 i 2013 kiedy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego FSP „GALENA” otrzymała fundusze unijne na innowację. Środki unijne firma zainwestowała w rozwój potencjału badawczego oraz produkcyjnego.

W 2015 roku FSP „GALENA” została wyróżniona III miejscem w konkursie dla beneficjenta dolnośląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego za wykorzystanie środków unijnych na inwestycje w podnoszenie potencjału badawczo-produkcyjnego. W 2016 roku firma obchodziła 70-lecie swojego istnienia na rynku polskim. Cały czas aktywnie działamy, sprzedając na rynku krajowym i zagranicznym.

Nasza wartość - nasi pracownicy

Naszą wartością są nasi pracownicy zarówno biurowi, jak też  pracownicy produkcji, magazynów, działów kontroli jakości, technologii, sprzedaży i inni. Dzięki nim nasza firma może się rozwijać, a nasze produkty są dostępne w aptekach i szpitalach w całym kraju i za granicą.

Firmę cechuje niekorporacyjna atmosfera pracy. Jesteśmy dumni, że  bardzo wielu naszych pracowników pracuje tu 20, 30 a nawet więcej lat. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja obecna sytuacja zawodowa i jak planujesz dalszy rozwój kariery – zawsze warto aplikować do FSP "GALENA".

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (3)