Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

EXATEL S.A.

Perkuna 47
04-164 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: 22 340 66 60
Fax: 22 340 66 66
[email protected]

www.exatel.pl

NIP: 5270104568

Poznaj nas

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny i dostawca usług cyberbezpieczeństwa. Zbudowaliśmy drugą co do wielkości sieć światłowodową w Polsce. Rozbudowujemy sieć międzynarodową i wyznaczamy kierunek dla rozwoju projektu #Polskie5G.

EXATEL to nie tylko ponad 21 700 km sieci. To połączenie telekomunikacji z innowacją. Od kilku lat prowadzimy działania R&D w obszarze ICT tworząc własne rozwiązania, takie jak urządzenia sieciowe (SDN) oraz oprogramowanie dla cyberbezpieczeństwa (TAMA- własny antyDDoS).

Planujemy aktywnie uczestniczyć w rozbudowie sektora kosmicznego w Polsce. Już dziś świadczymy usługi łączności satelitarnej w oparciu o własny teleport.

Obszary działalności

Operatorzy

Działamy na globalnym rynku telekomunikacyjnym. Jeśli ktoś traktuje telekomunikację serio, to rozwija własną sieć. Dlatego właśnie w nią inwestujemy najwięcej pieniędzy. Od 20 lat realizujemy usługi głosowe i transmisyjne dla operatorów w Polsce i za granicą.

3100 węzłów telekomunikacyjnych, 20 500 km sieci światłowodowej, 241 punktów styku z operatorami i 30 punktów wymiany ruchu IP.

Więcej informacji: https://exatel.pl/operatorzy/

Cyberbezpieczeństwo

W cyberbezpieczeństwie nie ma magicznych rozwiązań z pudełka. Szczelność całego systemu IT trzeba budować stopniowo i od fundamentów. Liczy się systematyczność, powtarzalność, konsekwencja i my tak działamy. Używamy tylko tych technologii, którymi chronimy się sami. Swoją codzienną pracą udowadniamy, że polscy specjaliści to światowa czołówka ekspertów w zakresie cyberbezpieczeństwa.

  • Obsługujemy klientów z kluczowych sektorów gospodarki – finansowego, energetycznego i przedsiębiorstw.
  • Gwarantujemy dyskrecję i najwyższy poziom bezpieczeństwa informacji. Posiadamy Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego I stopnia o klauzuli ściśle tajne oraz UE Secret i NATO Secret, certyfikat ISO-IEC 27001 oraz ISO 22301.
  • Mamy zespół certyfikowanych ekspertów do spraw bezpieczeństwa, dzięki któremu jesteśmy w stanie natychmiast wykryć zagrożenie, przeanalizować je i od razu zareagować.
  • Wysokie kompetencje i doświadczenie naszych pracowników SOC potwierdzają liczne certyfikaty.

Więcej o usługach cyber: https://exatel.pl/cyberbezpieczenstwo/

Badania + Rozwój

Postawiliśmy na budowę unikalnego know-how. Od kilku lat gromadzimy zespół, wiedzę i partnerów merytorycznych, żeby tworzyć kolejne projekty R&D. Opracowywanie własności intelektualnej to zadanie, któremu ciężko podołać bez olbrzymich nakładów i kapitału. Na szczęście udaje nam się korzystać z kapitału społecznego i wsparcia instytucji państwowych i edukacyjnych.

Chcemy chronić firmy, ale też instytucje, ważne z punktu widzenia funkcjonowania państwa. Dlatego potrzebujemy technologii, na których warto polegać, o których wiemy wszystko, które nie mają ukrytych zagrożeń bezpieczeństwa. Gdzie znaleźć takie technologie? Tylko we własnych laboratoriach!

Nie rezygnując z najlepszych standardów światowych, staramy się budować kompletne rozwiązania z komponentów opracowanych w Polsce. Stąd współpraca z polskim biznesem i instytucjami akademickimi. Promujemy transfer wiedzy z nauki do biznesu.

Więcej o projektach R&D: https://exatel.pl/exatel-badania-i-rozwoj/

Staże i praktyki

Pasjonujesz się cyberbezpieczeństwem, programowaniem i światem IT? A może interesuje Cię zarządzanie projektami i analizy biznesowe? Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie u boku fachowców  oferujemy letnie praktyki absolwenckie.

Praktyki w EXATEL to 3-miesięczny, profesjonalny program gdzie do wyboru są cztery ścieżki: Cyberbezpieczeństwo, IT- Rozwój Oprogramowania, IT-Infrastruktura i Wsparcie IT oraz Zarządzanie Projektami.

Każdy praktykant ma przydzieloną osobę, która wprowadzi w zagadnienie i przez cały okres praktyk będzie mentorem. Zadania jakie czekają na praktykantów będą proste, pozwalające na wdrożenie w temat, jak i bardzo odpowiedzialne. Wychodzimy ze strefy komfortu! Dla najlepszych praktykantów jest możliwość przedłużenia współpracy.

Praktyki w EXATEL są płatne i trwają od lipca do września.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (16)