Dane kontaktowe

Essilor Polonia

Annopol 17
03-236 Warszawa

NIP: 6340125844

Poznaj nas

Essilor Polonia Sp. z o.o. należy do Grupy Essilorświatowego lidera w projektowaniu, produkcji sprzedaży soczewek okularowych i sprzętu optycznego. W 2018 roku z połączenia Grupy Essilor oraz firmy Luxottica – światowego producenta opraw okularowych znanych eleganckich marek, powstała EssilorLuxottica.

Essilor Polonia powstała w 1991 roku jako pierwszy zagraniczny dostawca soczewek okularowych na teren Polski i współtworzy Grupę Essilor Polska. Firma dostarcza wysokiej jakości soczewki okularowe, które są produkowane w bardzo nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie laboratorium recepturowym w Warszawie na indywidualne zamówienie naszych klientów. Nasze produkty: soczewki okularowe sprzęt optyczny oraz do badania wzroku są dostępne w salonach optycznych w całym kraju. Szeroka współpraca z optykami, optometrystami oraz lekarzami okulistami pozwala nam codziennie zaspokajać potrzeby naszych konsumentów.

W naszym biurze w Warszawie zatrudniamy ok 70 pracowników w działach sprzedaży, obsługi klienta, dystrybucji, finansów, szkoleń, personalnym.

Essilor Polonia to kontynuacja prawie 170-letniej historii światowej Grupy Essilor. Jej początek datowany jest na 1849 rok, kiedy to we Francji otworzono rzemieślniczy zakład wytwarzający okulary. Sama marka powstała w 1972 r., gdy dzięki nieustannemu rozwojowi połączyły się dwie wiodące, francuskie firmy: Essel i Silor.

Poznaj nasze produkty na stronie: www.essilor.pl
Poznaj naszą Grupę Essilor Polska na stronie www.grupaessilor.pl

Nasza misja:

POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA POPRZEZ POPRAWĘ WIDZENIA

Wzrok jest uważany za najważniejszy zmysł człowieka. Wpływa na jakość́ życia i codzienne samopoczucie. Dlatego wyraźne widzenie odgrywa tak ważną rolę w naszym codziennym życiu.
U podstaw naszej strategii leży realizacja naszej misji – pragniemy zapewnić Każdemu na całym świecie dostęp do dobrego widzenia oraz innowacyjność rozwiązań. Jako Essilor Polonia codziennie poprawiamy widzenie milionom ludzi w naszym kraju.

Naszą misję traktujemy poważnie. Tworząc tak innowacyjne i znakomite jakościowo produkty, wspieramy społeczność organizując programy i akcje charytatywne:

1. Zobacz Lepszą Przyszłość

Program jest skierowany do podopiecznych, dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, m.in. z domów dziecka, realizowany od 2017 roku wspólnie z innymi spółkami Grupy Essilor w Polsce, międzynarodową Fundacją Time for Vision oraz Fundacją Przyjaciółka. 

Nasi pracownicy w ramach wolontariatu pracowniczego, po odbyciu odpowiednich szkoleń, odwiedzają dzieci w całej Polsce, prowadząc przesiewowe badania wzroku. Dzieci ze wskazaniem są kierowane na badania wzroku do specjalisty, a następnie na podstawie indywidualnej recepty otrzymuję od Nas bezpłatną parę okularów. W ciągu 3 lat trwania programu przebadaliśmy ok 12.000 dzieci w całej Polsce.

Za tę akcję w 2018 r. jako Grupa Essilor otrzymaliśmy tytuł Dobroczyńcy Roku w kategorii najbardziej odpowiedzialne społecznie polskie firmy – w kategorii „Wolontariat pracowniczy”

2. Czas na wzrok 40+

Program edukacyjny skierowany do  osób po 40-stym roku życia, upowszechniający wiedzę na temat prezbiopii – przypadłości wzrokowej wśród osób po 40 roku życia, polegającej na trudnościach z czytaniem z bliska. W drodze tej akcji zachęcamy konsumentów w wieku 40+ do systematycznych badań wzroku, edukujemy o szkłach progresywnych – najlepszym rozwiązaniu dla prezbiopów, które zapewnia wyraźne widzenie na każdą odległość. 

www.czasnawzrok.pl

3. Bieg Czas na Wzrok 

Rodzinny bieg charytatywny organizowany przez Grupę Essilor w Polsce w latach 2018 i 2019 w Światowy Dzień Wzroku w Warszawie.

Celem akcji jest pomoc dzieciom w placówkach opiekuńczych, rodzinach zastępczych oraz SOS Wioskom Dziecięcym. Przekazujemy tyle par okularów, ilu zawodników bierze udział w biegu!:)

Nasze Wartości

Nasze zasady i wartości zapewniały Grupie Essilor sukces przez ponad 170 lat. Są podstawą naszych osiągnięć oraz definiują naszą tożsamość. Dzisiaj nasze zasady i wartości skupiają się na realizacji naszej misji. Obecne we wszystkich aspektach naszej firmy jednoczą nas i umacniają. Nasze wartości pomagają wypełniać naszą misję.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)