Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Essilor Polonia

Annopol 17
03-236 Warszawa

NIP: 6340125844

Poznaj nas

Essilor Polonia Sp. z o.o. należy do Grupy Essilorświatowego lidera w projektowaniu, produkcji sprzedaży soczewek okularowych i sprzętu optycznego. W 2018 roku z połączenia Grupy Essilor oraz firmy Luxottica – światowego producenta opraw okularowych znanych eleganckich marek, powstała EssilorLuxottica.

Essilor Polonia powstała w 1991 roku jako pierwszy zagraniczny dostawca soczewek okularowych na teren Polski i współtworzy Grupę Essilor Polska. Firma dostarcza wysokiej jakości soczewki okularowe, które są produkowane w bardzo nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie laboratorium recepturowym w Warszawie na indywidualne zamówienie naszych klientów. Nasze produkty: soczewki okularowe sprzęt optyczny oraz do badania wzroku są dostępne w salonach optycznych w całym kraju. Szeroka współpraca z optykami, optometrystami oraz lekarzami okulistami pozwala nam codziennie zaspokajać potrzeby naszych konsumentów.

W naszym biurze w Warszawie zatrudniamy ok 70 pracowników w działach sprzedaży, obsługi klienta, dystrybucji, finansów, szkoleń, personalnym.

Essilor Polonia to kontynuacja prawie 170-letniej historii światowej Grupy Essilor. Jej początek datowany jest na 1849 rok, kiedy to we Francji otworzono rzemieślniczy zakład wytwarzający okulary. Sama marka powstała w 1972 r., gdy dzięki nieustannemu rozwojowi połączyły się dwie wiodące, francuskie firmy: Essel i Silor.

Poznaj nasze produkty na stronie: www.essilor.pl
Poznaj naszą Grupę Essilor Polska na stronie www.grupaessilor.pl

Nasza misja:

POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA POPRZEZ POPRAWĘ WIDZENIA

Wzrok jest uważany za najważniejszy zmysł człowieka. Wpływa na jakość́ życia i codzienne samopoczucie. Dlatego wyraźne widzenie odgrywa tak ważną rolę w naszym codziennym życiu.
U podstaw naszej strategii leży realizacja naszej misji – pragniemy zapewnić Każdemu na całym świecie dostęp do dobrego widzenia oraz innowacyjność rozwiązań. Jako Essilor Polonia codziennie poprawiamy widzenie milionom ludzi w naszym kraju.

Naszą misję traktujemy poważnie. Tworząc tak innowacyjne i znakomite jakościowo produkty, wspieramy społeczność organizując programy i akcje charytatywne:

1. "Przejrzyj na oczy" - badania wzroku wspólnie z  WOŚP

Grupa Essilor Polska (Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO) razem z polskimi salonami optycznymi w 2022 r. "zagrała" razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, współorganizując akcję  - „Przejrzyj na oczy” - badania wzroku.

W 2022 r. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Grupa Essilor (Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO) razem z polskimi salonami optycznymi zorganizowały ogólnopolską akcję „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku.  Celem akcji jest przeprowadzenie bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku oraz badań ostrości wzroku dzieciom w wieku 5-18 lat. Ponadto w ramach inicjatywy Grupa Essilor przekaże 1500 par bezpłatnych okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom!  AKCJA TRWA DO 28 LUTEGO 2022 ROKU.

2. Zobacz Lepszą Przyszłość

Program jest skierowany do podopiecznych, dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, m.in. z domów dziecka, realizowany od 2017 roku wspólnie z innymi spółkami Grupy Essilor w Polsce, międzynarodową Fundacją Time for Vision oraz Fundacją Przyjaciółka. 

Nasi pracownicy w ramach wolontariatu pracowniczego, po odbyciu odpowiednich szkoleń, odwiedzają dzieci w całej Polsce, prowadząc przesiewowe badania wzroku. Dzieci ze wskazaniem są kierowane na badania wzroku do specjalisty, a następnie na podstawie indywidualnej recepty otrzymuję od Nas bezpłatną parę okularów. W ciągu 3 lat trwania programu przebadaliśmy ok 12.000 dzieci w całej Polsce.

Za tę akcję w 2018 r. jako Grupa Essilor otrzymaliśmy tytuł Dobroczyńcy Roku w kategorii najbardziej odpowiedzialne społecznie polskie firmy – w kategorii „Wolontariat pracowniczy”

3. Czas na wzrok 40+

Program edukacyjny skierowany do  osób po 40-stym roku życia, upowszechniający wiedzę na temat prezbiopii – przypadłości wzrokowej wśród osób po 40 roku życia, polegającej na trudnościach z czytaniem z bliska. W drodze tej akcji zachęcamy konsumentów w wieku 40+ do systematycznych badań wzroku, edukujemy o szkłach progresywnych – najlepszym rozwiązaniu dla prezbiopów, które zapewnia wyraźne widzenie na każdą odległość. 

www.czasnawzrok.pl

4. Bieg Czas na Wzrok 

Rodzinny bieg charytatywny organizowany przez Grupę Essilor w Polsce w latach 2018 i 2019 w Światowy Dzień Wzroku w Warszawie.

Celem akcji jest pomoc dzieciom w placówkach opiekuńczych, rodzinach zastępczych oraz SOS Wioskom Dziecięcym. Przekazujemy tyle par okularów, ilu zawodników bierze udział w biegu!:)

Nasze Wartości

Nasze zasady i wartości zapewniały Grupie Essilor sukces przez ponad 170 lat. Są podstawą naszych osiągnięć oraz definiują naszą tożsamość. Dzisiaj nasze zasady i wartości skupiają się na realizacji naszej misji. Obecne we wszystkich aspektach naszej firmy jednoczą nas i umacniają. Nasze wartości pomagają wypełniać naszą misję.