Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

EME Aero Sp. z o.o.

Jasionka 949
36-002 Jasionka
podkarpackie, Polska

www.eme-aero.com

NIP: 5170385680

Poznaj nas

EME Aero to wspólne przedsięwzięcie dwóch światowych liderów z branży lotniczej - Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines. Jesteśmy jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych MRO (Maintenance, Repair, Overhaul) dla silników lotniczych typu GTF. Specjalizujemy się w obsłudze, naprawie i przeglądach najnowszej generacji silników turbowentylatorowych przekładniowych z serii  PW1000.

Zlokalizowany w podrzeszowskiej Jasionce zakład został otwarty w 2020 roku. Planowana wydajność EME Aero to 450 wizyt serwisowych rocznie. Centrum serwisowe będzie odgrywało kluczową rolę w rozwoju globalnej sieci zakładów serwisujących silniki Pratt & Whitney. Do 2026 roku w firmie zatrudnienie znajdzie 1000 osób.

HISTORIA EME AERO

EME Aero rozpoczęło działalność operacyjną w 2020 roku, jednak początki organizacji sięgają grudnia 2017. Wtedy udziałowcy, Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines, podpisali akt założycielski firmy. Pół roku później rozpoczęły się pierwsze prace budowlane, a początkiem 2018 roku pracę w EME Aero rozpoczęło 8 pierwszych pracowników. Kilka miesięcy później odbyła się uroczysta ceremonia wbudowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu i swoją działalność rozpoczęło Centrum Szkoleniowe EME Aero. W grudniu 2019 otrzymaliśmy certyfikat zatwierdzonej organizacji obsługowej Part-145 i przyjęliśmy pierwszy silnik. Działalność operacyjną rozpoczęliśmy w styczniu 2020 roku z 272 pracownikami na pokładzie. Początkiem 2020 roku rozpoczęliśmy przeprowadzkę z siedzib tymczasowych do zlokalizowanego w Jasionce, nowoczesnego zakładu EME Aero.

Czas od podpisania aktu założycielskiego do startu działalności operacyjnej poświęcony był głównie budowie zaawansowanego technologicznie obiektu, tworzeniu kultury organizacyjnej i kreowaniu unikalnych wartości firmy. Przez dwa lata kształtowaliśmy struktury organizacyjne, zatrudnialiśmy i szkoliliśmy pracowników oraz tworzyliśmy bezpieczne i przyjazne miejsce pracy. W 2019 roku EME Aero zostało ogłoszone jedną z największych inwestycji w Polsce i całej Europie Wschodniej.

GLOBALNE STANDARDY I NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Zlokalizowany w podrzeszowskiej Jasionce zakład EME Aero powstawał w oparciu o najnowocześniejsze technologie, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Firma czerpie z know-how, wieloletniego doświadczenia i technologii oferowanej przez udziałowców, dzięki czemu jest w stanie dostarczać usługi na światowym poziomie.  Tym, co wyróżnia zakład EME Aero pośród innych lokalizacji serwisujących silniki lotnicze, jest nowoczesna infrastruktura, zaawansowane technologicznie rozwiązania i jedna z najnowocześniejszych na świecie komór do testów silnika.

Centrum serwisowe EME Aero będzie odgrywało kluczową rolę w rozwoju globalnej sieci zakładów serwisujących silniki Pratt & Whitney typu GTF. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań  oraz  wysoko wykwalifikowanej kadrze, możemy świadczyć usługi spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz wymagania jakościowe i ekologiczne.

MOŻLIWOŚCI DLA REGIONU PODKARPACKIEGO

EME Aero jest członkiem Doliny Lotniczej, stowarzyszenia skupiającego przedsiębiorców przemysłu lotniczego z południowo-wschodniej Polski.  Nasz zakład zlokalizowany jest na Podkarpaciu, czyli w regionie o długoletnich tradycjach lotniczych. Zdecydowaliśmy się na budowę firmy w podrzeszowskiej Jasionce ze względu na dobre warunki inwestycyjne, korzystne środowisko branżowe, zaplecze biznesowe oraz sąsiedztwo innych firm lotniczych, a także bliskość ośrodków akademickich i szkół, które kształcą przyszłą kadrę i przygotowują do pracy w branży lotniczej. EME Aero będzie jednym z największych pracodawców w regionie podkarpackim – docelowo w zakładzie znajdzie pracę 1000 osób. Rozwój tak dużego i zaawansowanego technologicznie obiektu przyniesie wiele korzyści dla lokalnych społeczności. Angażujemy się we współpracę ze szkołami zawodowymi, technikami i uczelniami wyższymi z naszego regionu. Dbamy o tworzenie przejrzystych relacji z pracownikami i partnerami biznesowymi. Jesteśmy społecznie odpowiedzialni - chętnie angażujemy się w działania na rzecz lokalnej społeczności i środowiska. Infrastruktura zakładu EME Aero została zaprojektowana w sposób, aby obiekt był możliwie najbardziej przyjazny środowisku. Innowacyjne rozwiązania uwzględnione w trakcie budowy zakładu przyczyniają się m.in. do minimalizacji hałasu oraz jak najefektywniejszego lub ponownego wykorzystywanie zasobów naturalnych. 

Ostatnie wpisy dla EME Aero Sp. z o.o.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (13)