Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Dalkia Polska Energia S.A.

Ścigały 14
40-205 Katowice

NIP: 9541863415

Dalkia Polska Energia S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy Dalkia, należącej do koncernu EDF.  Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i wykorzystaniu nowoczesnych technologii Grupa zapewnia swoim klientom możliwość kontroli całego łańcucha energetycznego, od dostaw energii, po optymalizację jej zużycia. Jest to możliwe dzięki pracy zespołowej – łączącej ze sobą różne kraje i specjalizacje.

TO JUŻ 25 LAT!

Historia zaczyna się w roku 1995. Wówczas z KHW S.A. zostały wydzielone struktury energetyczne (elektrociepłownie, kotłownie, sieci ciepłownicze), które z pewnymi zmianami organizacyjno – prawnymi, funkcjonowały pod nazwą Zakłady Energetyki Cieplnej, najpierw jako spółka z o.o., a następnie jako spółka akcyjna. Rok 2015 przyniósł ważną zmianę – nowym właścicielem ZEC została DK Energy Polska Sp. z o. o. (spółka należąca do Grupy DALKIA, wchodzącej w skład koncernu EDF). Kolejne kamienie milowe na drodze, to zamiana logo z zielonego na pomarańczowe (czyli fachowo mówiąc rebranding), we wrześniu 2018 oraz zmiana firmy spółki w lipcu 2019 roku na Dalkia Polska Energia S.A.

DALKIA W POLSCE

Dalkia Polska świadczy pełen zakres usług energetycznych, od zarządzania i optymalizację sieci grzewczych i chłodzących, wykorzystywanie lokalnych zasobów energetycznych, po usługi efektywności energetycznej budynków i instalacji przemysłowych. Nasze rozwiązania wpisują się w strategię walki o czyste powietrze. Oferujemy korzyści w redukcji emisji CO₂, jak również długoterminowe ograniczenia kosztów związanych ze zużyciem energii. Dzięki temu, mamy znaczący udział w poprawie jakości powietrza przy wykorzystaniu lokalnych źródeł energii, a nasi klienci mogą sprostać wyzwaniom transformacji energetycznej Polski.

W skład grupy Dalkia w Polsce wchodzą:

 • Dalkia Polska sp. z o.o.
 • Dalkia Polska Energia S.A. (wcześniej ZEC)
 • Dalkia Polska Solutions sp. z o.o. (wcześniej Matex Controls)

Jako część globalnej grupy Dalkia, na polskim rynku obecna jest także firma Dalkia Wastenergy (dawniej TIRU), która będzie operatorem powstającej w Gdańsku spalarni odpadów.

Dalkia Polska w liczbach: 

 • 47 mln euro przychodu rocznie
 • 413 pracowników

DALKIA NA ŚWIECIE

WSZYSTKO CO DLA NAS WAŻNE

Dołączając do nas, wybierasz coś więcej niż tylko firmę!

Rosnące temperatury i ekstremalne zjawiska pogodowe są efektem zmian klimatycznych, które na przestrzeni kilku ostatnich lat są coraz bardziej widoczne. Wykorzystując ponad 80-letnie doświadczenie, Dalkia jest partnerem lokalnych władz w walce z globalnym ociepleniem. Jeśli ta misja jest Ci bliska – pasujesz do ekipy!

Nasze wartości

Nasze zobowiązania

 • Bezpieczeństwo - jest naszym priorytetem. Dążymy do eliminacji wypadków wśród naszych pracowników i wszystkich osób, z którymi współpracujemy. „Zero wypadków”, to nie pusty slogan, to ambicja, którą dzień po dniu realizujemy w naszej pracy.
 • Zrównoważony komfort - dążymy do poprawy komfortu i wygody ludzi, jednocześnie chroniąc środowisko i zapobiegając ubóstwu energetycznemu.
 • Zrównoważony rozwój - wobec naszych klientów, partnerów i pracowników, podjęliśmy 12 zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju, które obejmują rozwój odnawialnych i odzyskanych źródeł energii oraz ograniczenie emisji CO₂.
 • Etyka i zgodność z prawem - kierując się swoimi wartościami, działamy zgodnie z prawem, obowiązującymi regulacjami i w oparciu o własne, dobrowolnie podjęte zobowiązania.

DLACZEGO DALKIA?

Dołączając do nas, wybierasz coś więcej niż tylko firmę!

Aim 4more

 • More meaningful: praca, która pozwala na codzienną walkę z globalnym ociepleniem
 • More people- centric:  praca zespołowa to nasze „oczko w głowie”
 • More skills: ambitne, innowacyjne projekty oparte na naszej wiedzy specjalistycznej
 • More opportunities: różnorodność biznesów i lokalizacji to więcej możliwości rozwoju