Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Credit Suisse (Poland) Sp. z o.o.

Icchoka Lejba Pereca 1
00-849 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.credit-suisse.com/careers

Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu Credit Suisse zakłada znacznie więcej niż tylko pomoc ludziom w potrzebie i rozwiązywanie problemów lokalnych społeczności. W działania charytatywne zaangażowana jest ponad połowa pracowników Credit Suisse w Polsce, którzy nie tylko wspierają potrzebujących finansowo, ale także dzielą się z nimi swoim czasem, wiedzą i umiejętnościami.

Partner charytatywny roku

To jedna z kluczowych inicjatyw Credit Suisse, znajdująca się regularnie na liście Dobrych Praktyk Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”, przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach projektu pracownicy raz w roku wybierają organizację charytatywną, którą następnie wspierają przez dwanaście miesięcy. Środki dla naszego partnera charytatywnego zbierane są w trakcie wielu lokalnych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych wydarzeń organizowanych przez pracowników, np. sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych, fotografii, wypieków, czy też aukcje talentów.

Wierzymy, że każdy ma w sobie potrzebę pomagania, dlatego zachęcamy pracowników, aby sami decydowali, w jaki sposób i kiedy chcą zbierać fundusze. W ostatnich latach partnerami charytatywnymi Credit Suisse w Polsce były: Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja Rak’n’Roll, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, czy Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Od 2014 roku na działalność tych organizacji udało się zebrać ponad 800.000 zł. W 2020 roku, głosami naszych pracowników, Partnerem Charytatywnym Roku została Fundacja Hospicjum Onkologiczne Św. Krzysztofa. W 2021 roku kontynuujemy wspieranie tej organizacji.

Wolontariat pracowniczy

W ramach wolontariatu akcyjnego i kompetencyjnego pracownicy oferują naszym partnerom charytatywnym zarówno swoją wiedzę, umiejętności, jak i czas. Credit Suisse umożliwia pracownikom wykorzystanie do czterech pełnopłatnych dni w roku na udział w inicjatywach wolontariackich. Jedną z nich jest projekt Trash Heroes, czyli regularne akcje sprzątania terenów zielonych. Organizujemy również szkolenia i warsztaty w Miejskim Centrum Wolontariatu oraz pomagamy w lekcjach we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania. Pracownicy we Wrocławiu i w Warszawie angażują się też w projekty fundacji Habitat for Humanity, które mają na celu wyeliminowanie bezdomności i poprawę warunków mieszkaniowych osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Od 2020 roku nasi pracownicy mogą przeznaczyć jeden z wolnych dni na opiekę nad nowo adoptowanym ze schroniska zwierzakiem.

Ponadto organizujemy w biurze regularne akcje oddawania krwi, zbiórki karmy oraz akcesoriów dla zwierząt, przyborów szkolnych, czy odzieży. Pomagamy też zwierzętom, budując domki dla ptaków, budy dla psów i odnawiając boksy dla koni. Wspieramy miejskie ogrody zoologiczne i schroniska dla zwierząt.

Programy grantowe

Credit Suisse prowadzi własną fundację Credit Suisse EMEA Foundation, która została powołana, by wspierać finansowo organizacje oferujące możliwości rozwoju dla dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Działanie to jest realizowane dzięki tworzeniu projektów edukacyjnych i programów zwiększania szans na zatrudnienie w przyszłości. Obecnie, poprzez granty finansowe, wspieramy pięć różnych fundacji edukacyjnych, w tym od 2016 roku Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci z projektem rozwojowym dla wybitnie uzdolnionych uczniów oraz platformą „Inspiratorium” dla nauczycieli.

Celem inicjatywy jest stworzenie uczniom warunków na udany start w dorosłość, pomagając im w kształtowaniu umiejętności, dzięki którym w przyszłości będą mogli zdobyć i utrzymać pracę. Credit Suisse EMEA Foundation wspomaga także rozwój swoich partnerów grantowych poprzez finansowanie np. zewnętrznych audytów, stanowisk pracy i rozwiązań IT.

Sponsoring

Credit Suisse wpiera również wydarzenia kulturalne i sportowe. Współpracując z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 zostaliśmy sponsorem wystaw polskich i zagranicznych artystów sztuki współczesnej zorganizowanych w ramach programu Sztuk Wizualnych. Każdego roku wspieramy wiele charytatywnych imprez sportowych organizowanych w całej Polsce. Biegacze Credit Suisse wzięli już uział m.in. w Business Run, Biegu Firmowym, czy Harda Ultimate Triathlon Challenge, wspierając potrzebujących. Angażujemy się także w organizację największych lokalnych wydarzeń charytatywnych, jak „Buy a Book” dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, „Korowód Nadziei” Fundacji Na Ratunek, Musicalu Charytatywnego dla Fundacji Jaśka Meli – „Poza Horyzonty”, czy InterContinetal Tower Run dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Mimo, iż rok 2020 był inny niż wszystkie, to udało nam się zrealizować wiele inicjatyw w świecie wirtualnym. Po raz kolejny zostaliśmy sponsorem „Biegu Firmowego: remote edition” i biegliśmy w charytatywnej sztafecie. Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy dzieci naszych pracowników do udziału w aktywności fizycznej z zastosowaniem aplikacji mobilnej, w ramach której Credit Suisse sponsorowało zakup drewnianych, wyprodukowanych we Wrocławiu klocków, dla dzieci z Kliniki „Przylądek Dobrej Nadziei”.