Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS POLSKA SP. Z O.O.

Smolice 1e
95-010 Stryków
łódzkie, Polska
[email protected]

www.corning.com/praca

SUCCESS STORY

Praca w Corning – firmie będącej globalnym liderem innowacji w obszarze rozwiązań telekomunikacyjnych – daje wiele możliwości rozwoju. Każdego dnia przekonuje się o tym blisko 50 000 pracowników na całym świecie.

Maciej Danek – Production Materials

Do Corning dołączyłem w lipcu 2013 roku w ramach 3-miesięcznych praktyk wakacyjnych w Dziale Inżynieryjnym, po których rozpocząłem program stażowy. W tym samym okresie rozpoczynałem II semestr studiów magisterskich stacjonarnych na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Dzięki współpracy Corning z Wydziałem opracowałem projekt technologiczny dla firmy, dzięki któremu zaliczyłem II semestr na studiach. W listopadzie 2014 r., zostałem zatrudniony na stanowisku Młodszego Inżyniera Produkcji odpowiedzialnego za proces, na którym prowadziłem badania. Do moich obowiązków należał nadzór techniczny nad procesem produkcji komponentów kabli światłowodowych. Rok później awansowałem na inżyniera produkcji, a 6 miesięcy później zmieniłem stanowisko na regionalnego inżyniera ds. materiałów produkcyjnych. Do moich najważniejszych zadań należy dobór, testowanie i wdrażanie nowych materiałów do produkcji kabli światłowodowych. 

Corning mocno wspiera rozwój kompetencji swoich pracowników, zapewniając szeroki pakiet szkoleń dla pracowników, dofinansowując koszty kursów (np. nauki języka) czy studiów podyplomowych, a także daje często możliwość pracy w elastycznych godzinach, dla osób które chcą kontynuować zatrudnienie nie rezygnując ze studiów stacjonarnych.
 

Antonina Herian - Kierownik działu BHP

Staż w dziale BHP w Corning rozpoczęłam na początku V roku studiów. Od samego początku traktowana byłam jak równorzędny pracownik; dostałam własne obowiązki i zakres odpowiedzialności. Łatwo dzieliłam czas pomiędzy pracę a studia, ponieważ firma dostosowywała wymiar mojego etatu do aktualnego obciążenia na uczelni. Bezpośrednio po stażu zostałam zatrudniona jako młodszy specjalista ds. BHP i w pełni odpowiadałam za jeden z działów produkcyjnych. Pracując w zespole zawsze miałam możliwość konsultowania decyzji i ewentualnych wątpliwości z kolegami. Kolejno zajmowałam stanowiska specjalisty i starszego specjalisty ds. BHP. Wraz ze zmianą stanowisk rozszerzał się zakres moich odpowiedzialności. Miałam też coraz więcej możliwości współpracy z zagranicznymi oddziałami Corning, uczestnicząc w konferencjach oraz odbiorach maszyn i urządzeń. Od roku zajmuję stanowisko kierownika działu BHP w drugim zakładzie w Strykowie i kieruję grupą specjalistów tego obszaru.