Dane kontaktowe

Cooper Standard Polska

Piekarska 77
43-300 Bielsko-Biała
śląskie, Polska
Telefon: +48 33 82 89 101

www.cooperstandard.com

NIP: 9372107271

Dodatkowe lokalizacje

Zakład Produkcyjny

ul. Legionów 244
42-202 Częstochowa
śląskie, Polska
Telefon: +48 34 39 07 700

Zakład Produkcyjny

ul. Pieszycka 2
58-200 Dzierżoniów
dolnośląskie, Polska
Telefon: +48 74 832 82 00

Zakład Produkcyjny

ul. Burmistrza Andrzejka Marka 6
32-400 Myślenice
małopolskie, Polska
Telefon: +48 12 62 77 100

Zakład Produkcyjny

ul. Dmowskiego 30/e Piotrków Trybunalski
97-300 Łódź
łódzkie, Polska
Telefon: +48 44 64 93 823

Centrum Globalnych Usług Biznesowych

ul. Mostowa 5
43-300 Bielsko-Biała
śląskie, Polska
Telefon: +48 33 48 89 100

Ania, Dzierżoniów

Pracę na stanowisku Inżyniera Jakości rozpoczęłam w kwietniu 2016 roku, jednak już wcześniej miałam okazję  współpracować z firmą Cooper Standard w ramach stażu realizowanego razem z Biurem Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pierwsze doświadczenie w trakcie stażu zaczęłam zdobywać w dziale jakości, podczas przygotowań do auditu ISO TS 16949. Moim mentorem był Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania Jakością, dlatego wszystkie  działania skupiały się w głównej mierze na pomocy przy tworzeniu i aktualizowaniu dokumentów zintegrowanego systemu zarządzania jakością.

Moje zaangażowanie podczas stażu zostało docenione i w krótkim czasie objęłam stanowisko Inżyniera Jakości. Praca ta daje mi niezwykle dużą satysfakcję, jak również otwiera drzwi do dalszej kariery zawodowej. Możliwość licznych podróży służbowych oraz międzynarodowej współpracy z innymi filiami firmy sprawia, że praca jest jeszcze ciekawsza. Każdego dnia nabywam nowych umiejętności oraz realizuję wiele interesujących przedsięwzięć.

Wielozadaniowość i dynamika pracy sprawiają, że każdy dzień wygląda inaczej, a dzięki licznym kursom i szkoleniom mam możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, co dla tak młodego pracownika jest niezwykle istotne.

Jakub, Myślenice

Moja przygoda z Cooper Standard  zaczęła się w 2011 roku, kiedy zacząłem pracę, jako operator maszyn. Po czterech latach, w ciągu których miałem możliwość wzięcia udziału w wyjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych, otrzymałem szansę pracy w dziale jakości na stanowisku Audytora Jakości. Po pół roku zaproponowano mi wyjazd do jednego z oddziałów firmy zlokalizowanego w Serbii, by wspomóc pod kątem jakościowym naszych kolegów. W czasie 7 miesięcy pobytu i nabierania doświadczenia, zaoferowano mi stanowisko Młodszego Inżyniera Jakości Wewnętrznej, a następnie Młodszego Inżyniera Jakości już na miejscu, w Myślenicach.  Otrzymałem wtedy „swoje” projekty, o które dbam pod kątem jakościowym, a także utrzymuję stały i bezpośredni kontakt z klientem, w celu produkowania części o najwyższej jakości.

Moim największym wyzwaniem do tej pory było (i wciąż jest) wdrożenie się do całego systemu jakościowego oraz utrzymywanie, a także osiąganie wciąż rosnących standardów. Dzięki szkoleniom i zdobywaniu doświadczenia, ich rozwiązywanie przychodzi mi dużo łatwiej niż na początku mojej pracy w dziale jakości.

To co najbardziej cenię w swojej pracy to możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz to, że bez względu na to na jakim stanowisku pracuję - operator, audytor czy inżynier, zawsze mogę liczyć na wsparcie ze strony przełożonych czy działu HR. Gotowi są podjąć ryzyko i zainwestować w rozwój pracownika.

Błażej, Global Business Services, Bielsko-Biała

Swoją karierę zawodową w firmie Cooper Standard Polska rozpocząłem w październiku 2011, kiedy to dołączyłem do zespołu należności, jako księgowy. Jednym z pierwszych, przydzielonych mi projektów było przeniesienie procesów księgowych z niemieckiej lokalizacji do Polski - Bielska-Białej.

Propozycja Cooper Standard skusiła mnie nie tylko ciekawymi projektami w dziedzinie księgowości, ale przede wszystkim tym, że działa w branży Automotive, co dla mnie – człowieka zakręconego na punkcie motoryzacji – było jedną z najistotniejszych zalet tej pracy.

W Cooper Standard mam możliwość uczestnictwa w wielu projektach, a przy tym wykorzystania doświadczenia oraz praktycznej wiedzy wyniesionej od poprzednich pracodawców oraz studiów. Praca tutaj to ciągły rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, możliwość wykorzystania swoich umiejętności, a przy tym pozytywna atmosfera i ludzie, którzy ją tworzą. Istotnym aspektem są również możliwości awansu oraz podjęcia pracy w innym dziale. Od 2 lat jestem liderem zespołu, który współpracuje z naszymi lokalizacjami w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

Bardzo ważną i istotną rzeczą, która motywuje i wpływa pozytywnie na pracowników to zasady i wartości wyznawane przez Cooper Standard, a jedną z nich to zaangażowani pracownicy. Cytując treść tej wartości: „Nasi pracownicy są sercem i duszą firmy oraz kluczowym czynnikiem naszego sukcesu”.