Dane kontaktowe

Centralny Ośrodek Informatyki

Al. Jerozolimskie 132-136
02-305 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.coi.gov.pl

NIP: 7252036863

Witamy w COI

W Centralnym Ośrodku Informatyki stoimy na czele cyfrowej Polski i realizujemy kluczowe projekty cyfrowe w państwie. Jednocześnie w erze globalnej digitalizacji dbamy o bezpieczeństwo przestrzeni publicznej.

Usuwamy przepaść między usługami publicznymi a komercyjnymi. Jesteśmy za mądrym otwieraniem państwowych rejestrów i zbiorów danych. Udostępnianie ich w formie przyjaznych i prostych usług ułatwia życie innym i wspiera rozwój biznesu.

Wyznaczamy kierunki oraz inspirujemy zespoły do tworzenia i wdrażania nowych projektów w branży IT.

Tworzymy centrum kompetencji w sferze e-usług i przetwarzania informacji. Rozwiązania informatyczne traktujemy jako środek do celu, jakim jest rozwój kapitału społecznego i obywatelskiego.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najwyższe standardy by tworzyć skuteczne, przyjazne i proste w obsłudze narzędzia informatyczne.

Gov dla ludzi – to nasze przesłanie!

Co robimy

Obecnie, naszym największym wyzwaniem jest program CEPiK 2.0. To u nas powstaje Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. Realizujemy także inne projekty ważne dla sprawnego funkcjonowania państwa i nie boimy się wyzwań na skalę całego kraju.

System Rejestrów Państwowych, w tym aplikacja ŹRÓDŁO dla jednostek samorządu terytorialnego, system ePUAP, z którego wydzieliliśmy Profil Zaufany, usługa 500+, Bezpieczny Autobus, Historia pojazdu czy serwis Obywatel.gov.pl - to główne projekty, które zrealizował Centralny Ośrodek Informatyki.

Wyznaczamy kierunki rozwoju oraz strategii w obszarze digital service, a co za tym idzie projektujemy produkty i usługi m.in. z wykorzystaniem metodyk – Service Design i Scrum.

W codziennej pracy korzystamy z takich technologii jak: JavaScript, JavaEE6, JFS 2.0, Sonar czy Puppet.

Nagrody

Effie – 2015 rok - Kampania promująca usługę bezpiecznyautobus.gov.pl zdobyła złotą i brązową statuetkę. To najbardziej prestiżowe nagrody w środowisku reklamy.


Best In Show w konkursie MIXX Awards – 2015 rok-  nagroda główna w konkursie organizowanym przez IAB Polska za kampanię promującą usługę „Bezpieczny autobus”

 

Skrzydła IT W ADMINISTRACJI – 2015 rok – w kategorii e-usługi dla obywatela za Bezpłatne raporty z Centralnej Ewidencji Pojazdów (Bezpieczny Autobus.gov.pl oraz HistoriaPojazdu.gov.pl

Ostatnie wpisy dla Centralny Ośrodek Informatyki

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (24)