Dane kontaktowe

bioMérieux Polska Sp. z o.o.

ul. Gen. J. Zajączka 9
01-518 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 569 85 00
[email protected]

www.biomerieux.pl

NIP: 5270203342

POZNAJ NAS

Zaangażowanie firmy bioMérieux w problemy zdrowia publicznego i biologii zakorzenione jest w wyjątkowej historii rodziny Mérieux. W 1897 roku Marcel Mérieux, uczeń Ludwika Pasteura, założył w Lyonie laboratorium, analityczne, które zostało przekształcone w Institut Mérieux. Był to początek niezwykłej przygody, zarówno w dziedzinie biologii, jak i w przemyśle.

Jego syn, dr Charles Merieux, objął stery w laboratorium ojca w 1937 roku. W 1940 roku wprowadził posiewy in vitro - technikę opracowaną przez holenderskiego profesora Frenkel’a, która zrewolucjonizowała metody wytwarzania szczepionek i zapoczątkowała produkcję odczynników do diagnostyki in vitro.

W roku 1963, Alain Mérieux, wnuk Marcela, założył firmę diagnostyczną bioMérieux, która jest obecnie częścią Instytutu Mérieux. Przedsiębiorstwa należące do grupy bioMérieux zajmują się zagadnieniami diagnostyki, immunoterapii, bezpieczeństwa żywności i żywieniem, dokładając wszelkich wysiłków pozwalających sprostać nowym wyzwaniom zdrowia publicznego i przyczynić się do rozwoju medycyny jutra.

FIlm: https://www.youtube.com/watch?v=txlPF9LnWDM

KIM JESTEŚMY?

bioMérieux Polska rozpoczęła działalność w kwietniu 1992 roku, jako firma z polsko – francuskim kapitałem. Obecnie bioMérieux Polska jest czołowym dostawcą odczynników i aparatury diagnostycznej w Polsce. Klientami firmy są publiczne i prywatne Zakłady Opieki Zdrowotnej, zakłady przemysłowe, placówki akademickie i naukowe.

Co jest naszą specjalnością? Głównym obszarem naszego działania jest diagnostyka mikrobiologiczna zarówno w dziale klinicznym jak i przemysłowym. Oferujemy bardzo szeroką gamę produktów, wykorzystującą rózne najnowsze technologie.Analizatory Vitek® oraz BacT/Alert® cieszą się uznaniem bardzo wielu odbiorców, Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam zautomatyzować polską mikrobiologię.

Zespół bioMérieux Polska dąży do zapewnienia najbardziej odpowiednich rozwiązań oraz doskonałej obsługi swoich klientów w laboratoriach klinicznych i przemysłowych.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=tpP1I1Z9H8c

ŹRÓDŁO SUKCESU

Za sukcesem bioMérieux stoi zespół doświadczonych, kompetentnych i zaangażowanych pracowników. To właśnie oni mają największy wpływ na sukces i dalszy rozwój firmy. Pracodawca zapewnia im realne i atrakcyjne możliwości rozwoju. Nie mówimy tu jedynie o takich benefitach jak karty Multisport, bilety na komunikację miejską, kursy językowe czy opiekę medyczną. Spółka stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego z pracowników. Prowadzone są rozmowy, bada ich potrzeby, analizuje potencjał oraz preferencje, finalnie powoduje to, że aż 40 % stanowisk zostaje obsadzonych w ramach rekrutacji wewnętrznych, awansów. Spółki grupy bioMérieux z całą pewnością wyróżniają się na rynku pracy, charakteryzuje je nie tylko duża dbałość o kadrę ale także transparentność zasad rekrutacji, pracy i awansu.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=FPByrTIBwPg