Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Axpo Polska Sp. z o.o.

Rondo Daszyńskiego 2B
00-843 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.axpo.com

Kim jesteśmy

Grupa Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość poprzez innowacyjne rozwiązania energetyczne. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Ponad 5 tysięcy pracowników Grupy łączy doświadczenie i wiedzę, a kieruje nimi pasja do innowacji, współpracy i realnej zmiany na lepsze. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie już w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Zaciekawiliśmy Cię? Poznaj nas bliżej.

Czym się zajmujemy w Polsce

Small & Medium Enterprises

 

Dostarczamy energię do ponad 20 000 klientów w całej Polsce. Dzięki szerokiej ofercie produktów dodatkowych nasi doradcy proponują rozwiązania, które wpływają również na zmniejszenie zużycia energii u naszych klientów. 

 

  • Sprzedaż

Nasi managerowie zarządzają siecią Autoryzowanych Partnerów, którzy działają na terenie całej Polski. Codziennie wspierają w realizowaniu celów postawionych przed naszymi Doradcami, a także z sukcesami powiększają grono zadowolonych klientów. Pomagają zaoferować jak najbardziej korzystne i spersonalizowane warunki współpracy. Cele te wspiera również nasz dział sprzedaży wewnętrznej oraz zespół e-commerce.

 

  • Wsparcie Sprzedaży 

Zespół wsparcia sprzedaży codziennie pomaga naszym Doradcom – zarówno podczas spotkań z klientem, jak i z procesowaniem umów. Sprawiają, że nasze procesy są kompleksowo i sprawnie realizowane, dzięki czemu podnosimy jakość naszej współpracy zarówno z partnerami, jak i klientami.

 

 

Origination

Zespół Origination posiada dwa główne nurty swojego działania. Pierwszym są klienci korporacyjni i przemysłowi, którym dostarczamy energię. Drugim wytwórcy energii ze źródeł odnawialnych, od których tę energię odbieramy. W ciągu kilku lat udało nam się stać jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej w Polsce. 

 

 

Operations & IT

  • Operation Small & Medium Enterprises

Dział Operations SME przejmuje realizację obsługi klienta od momentu podpisania kontraktu. Działają w wielu obszarach: od sprawdzenia poprawności umowy, poprzez wprowadzenie jej do systemu, rozliczenie zużycia klientów, aż po odpowiadanie na wszystkie pytania naszych klientów. 

 

  • Operation Origination

Dział wspiera realizację umów ze strategicznymi klientami jak przemysłowi odbiorcy końcowi oraz wytwórcy energii odnawialnej. Zespół bierze udział w kluczowych etapach życia kontraktu – m.in. implementacji i sprawdzeniu poprawności wprowadzenia go w systemach oraz miesięcznych rozliczeniach. Jest odpowiedzialny za przepływ danych kluczowych w prognozowaniu pozycji dla całego portfela, włączając biznes SME. Współpracuje ściśle nie tylko z „frontem” – zespołem Origination – ale również Portfolio Management, Risk Management, Business Analyst. Zespół bierze także udział w projektach międzynarodowych z obszaru Mid Office.

 

  • IT

Zespół codziennie podejmuje wyzwanie rozwoju naszych systemów informatycznych. Wprowadza w życie innowacyjne rozwiązania z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Dodatkowo przeprowadzają analizę biznesową, która pomaga rozwijać i kształtować prowadzony przez nas biznes.

 

 

Portfolio Management

Czyli codzienna analiza rynków europejskich – a przede wszystkim polskiego – pod względem kształtowania się cen energii, gazu czy praw majątkowych na giełdach towarowych oraz przyjmowanie odpowiednich strategii na zakup i sprzedaż tych produktów. Dzięki zespołowi Portfolio Management jesteśmy jedną z największych spółek obrotu na polskiej giełdzie energii. 

 

Risk Management

To tutaj analizowane są strategie rynkowe całej grupy Axpo w ciągłym kontakcie z traderami oraz handlowcami z całej Europy. Śledzimy zyski i straty poszczególnych działów, doradzamy w zakresie ekspozycji i raportujemy potencjalne ryzyka, a także współtworzymy innowacyjne rozwiązania z zakresu nowych technologii i zarządzania danymi. Risk Center to przede wszystkim pomost pomiędzy front deskiem firmy a jej managementem.

 

Marketing

Zespół marketingu ma swój wkład wszędzie, gdzie są odbiorcy – od klientów, przez naszych doradców, aż po pracowników firmy oraz wszelkie możliwe media, gdzie pojawia się Axpo. Odpowiada za pozycjonowanie naszej firmy na rynku i w oczach każdej osoby mającej styczność z marką – w tym również Twoich.  Dodatkowo bierze udział we wszystkich projektach sprzedażowych i rozwojowych firmy.

 

Administracja

Zespół administracji odpowiada za kompleksową obsługę biura, w tym jego najem, wyposażenie i zaopatrzenie. Pod jego opieką są kontakty i umowy z dostawcami usług biurowych. Dba również o kwestie związane z bezpieczeństwem. Sprawuje pieczę nad procesami administracyjnymi, takimi jak obieg korespondencji i dokumentów oraz wsparcie procesu obiegu faktur. Koordynuje kwestie związane z samochodową flotą służbową oraz podróżami służbowymi. Współpracuje także z zespołem HR i Marketingu w zakresie onboardingu, employer brandingu i benefitów pracowniczych.

 

Finance & Business Support

Audyty, analizy, zestawienia i duża odpowiedzialność za rozliczenia. Dział ten zarządza dodatkowo każdą umową realizowaną w imieniu naszej firmy. To tutaj jest kontrolowany nasz tzw. cash flow i raportowanie do szwajcarskiej centrali. Blisko współpracują z działem księgowości oraz sprzedaży.

Inwestujemy w czyste powietrze

Axpo jest największym wytwórcą energii odnawialnej w Szwajcarii. Posiada 112 elektrowni wodnych, w tym przepływowo-pompową w szwajcarskich Alpach. Na terenie Włoch, Francji oraz Hiszpanii ma własne parki wiatrowe na lądzie oraz udziały w projekcie farm wiatrowych na Morzu Północnym.

W Polsce staliśmy się jednym z największych niezależnych odbiorców energii ze źródeł odnawialnych. Nasi klienci mogą skorzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii elektrycznej i gazu w oparciu o ustrukturyzowane kontrakty długoterminowe. Axpo Polska świadczy również usługi dla ponad 20 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, rozszerza ponadto swoją ofertę o elektrownie fotowoltaiczne dla biznesu. 

Promujemy ekologiczną postawę, zaczynając od nas samych. Na naszą siedzibę wybraliśmy The Warsaw Hub, który jest jednym z najnowocześniejszych budynków wyposażonych w szereg rozwiązań oszczędzających i monitorujących zużycie wody i energii. Również na terenie własnego biura dbamy o środowisko, m.in. poprzez ograniczenie do zera plastikowych butelek czy segregację śmieci i wyznaczenie tylko 4 miejsc, gdzie mogą być gromadzone. Motywujemy do korzystania z bezemisyjnych środków transportu, dlatego zapewniamy pracownikom możliwość bezpłatnego wypożyczenia hulajnogi elektrycznej na dojazd z i do pracy. Rowerzyści natomiast mają do dyspozycji parkingi i serwis w budynku, a także zaplecze sanitarne (zarówno w budynku, jak i w samym biurze). Bierzemy także udział w wielu inicjatywach wspierających pomoc środowisku i aktywność fizyczną.

Ostatnie wpisy dla Axpo Polska Sp. z o.o.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (7)