Dane kontaktowe

Axpo Polska Sp z o. o.

Al. Jerozolimskie 123
02-017 Warszawa
mazowieckie, Polska

www.axpo.com

NIP: 5262483798

Kim jesteśmy

Axpo Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii. W swoich strukturach zatrudnia ponad 4500 pracowników. Grupa została założona w 1914 roku i działa w segmencie produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz w międzynarodowym handlu energią i gazem. Oferujemy innowacyjne produkty energetyczne działając na ponad 25 rynkach europejskich oraz na terenie Stanów Zjednoczonych. Handlujemy produktami takimi jak: energia elektryczna, gaz naturalny, paliwa, węgiel, biomasa, certyfikaty (CO2, efektywności energetycznej oraz pochodzące ze źródeł odnawialnych) na ponad 37 platformach wymiany w całej Europie.

Jako firma ze szwajcarskimi korzeniami, wdrażamy podejście zorientowane na najwyższą jakość obsługi w swoich codziennych działaniach. Wyznajemy filozofię wzajemnego zrozumienia i transparentnych rozwiązań poprzez ciągły kontakt z każdym swoim Partnerem Biznesowym.

Axpo Polska

W Polsce spółka działa od 2001 roku. Głównym zakresem naszej działalności są umowy na zakup energii oraz świadectw pochodzenia, tzw. zielone certyfikaty. Jesteśmy jednym z największych niezależnych odbiorców energii oraz świadectw pochodzenia z OZE w 2016 r. z całkowitą mocą zainstalowaną na ponad 900 MW.

Jako Axpo Polska mocno rozwijamy swoją działalność w sprzedaży energii i gazu do odbiorców końcowych, obecnie możemy poszczycić się najszerszą ofertą produktowo-techniczną na rynku energetycznym. Obsługujemy przede wszystkim Klientów biznesowych od małych i średnich przedsiębiorstw po duże międzynarodowe koncerny przemysłowe.

Przez 3 lata dotychczasowej obecności na rynku SME w Polsce zaufało nam 10000 przedsiębiorstw. Aktywność na rynku SME rozwijamy w oparciu o współpracę ze strukturami sieci sprzedaży partnerskiej. Więcej na temat warunków współpracy z Partnerami Biznesowymi można znaleźć w zakładce benefity.

Inwestycje Axpo

Jesteśmy właścicielem oraz współwłaścicielem ponad 100 elektrowni w całej Europie m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Posiadamy udziały w projekcie joint venture Trans Adriatic Pipeline (TAP), którego założeniem jest transport gazu naturalnego z Morza Kaspijskiego do Europy Wschodniej. Będąc największym producentem energii ze źródeł wodnych w Szwajcarii, w swoich aktywach posiadamy m.in. elektrownię szczytowo-pompową w szwajcarskich Alpach.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (18)