Dane kontaktowe

Aviko Sp. z o.o.

Tadeusza Wendy 15
81-341 Gdynia
pomorskie, Polska

www.aviko.pl

AVIKO

Niezmiennie od ponad 50 lat Aviko kreuje nowe możliwości bazując na ziemniaku. Od założenia, w roku 1962, staliśmy się liderem na rynku europejskim wśród chłodzonych, mrożonych i suchych produktów ziemniaczanych, posiadając przy tym 12 fabryk oraz ponad 20 przedstawicielstw handlowych. Jesteśmy jednym z czterech największych graczy na świecie. Produkty pod naszą marką docierają obecnie do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Generując roczny obrót 1.9 biliona euro, nieustannie inwestujemy w dalszy rozwój biznesu.

Royal Cosun

Aviko jest częścią koncernu Royal Cosun - organizacji z ponad 100-letnim doświadczeniem w przetwórstwie produktów rolnych w produkty finalne i składniki spożywcze. Z takimi markami jak Suiker Unie, Van Gilse  i Aviko, koncern ten jest obecny w przemyśle spożywczym, zarówno w gastronomii, jak i w kanale detalicznym.

Royal Cosun łącznie liczy około 10,000 członków /udziałowców i zatrudnia więcej niż 4000 pracowników.

AVIKO CEE

Jako Region Aviko CEE prowadzimy działalność handlową na obszarze Europy Środkowo – Wschodniej (w tym Półwyspu Bałkańskiego) oraz Azji Centralnej. W skład CEE wchodzą spółki w Polsce, Czechach, Rosji i na Węgrzech. Centrum operacyjne znajduje się w Gdyni.