Dane kontaktowe

Autoneum Poland

siedziba spółki
Owsiana 60 A
40-780 Katowice
śląskie, Polska

NIP: 6491878547

Dodatkowe lokalizacje:

Autoneum Poland Sp. z o. o.

Zakład Nowogard
ul. Armii Krajowej 28d
72-200 Nowogard
zachodniopomorskie, Polska

Zaangażowanie w lokalnych społecznościach

W naszych lokalizacjach mamy znaczący wpływ ekonomiczny na lokalne społeczności w postaci zatrudnienia, podatków i inwestycji infrastrukturalnych. Jednocześnie budujemy trwałe więzi z lokalnymi interesariuszami, po to by zrozumieć ich potrzeby i wspierać ich przy pomocy ukierunkowanych programów wspierających.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Wiosna

Stowarzyszenie Wiosna jest jedną z bardziej znanych organizacji, odpowiedzialną m.in. za organizację  Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Wiosna i bierzemy udział w takich projektach jak Szlachetna Paczka i Inwestor Społeczny. Doceniamy profesjonalizm w zakresie działań pomocowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wiosna, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z tak profesjonalnym partnerem, który przeprowadza swoje działania rzetelnie, ale też który aktywuje ludzi w potrzebie, dając im wędkę, nie rybę.

Ponieważ nasze serca są otwarte na los ludzi w potrzebie, bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka ponieważ chcemy pomagać potrzebującym z lokalnych społecznosci. Każdego roku nasi pracownicy angażują się w działania w zakresie przygotowywania Szlachetnej Paczki. Dzięki naszej pomocy potrzeby rodziny,którą wybraliśmy są zaspokajane, a Święta tej Rodziny są piękniejsze. To wielka radość dla naszych pracowników, że możemy pomóc i wywołać uśmiech na twarzach osób, którym pomagamy.

Zdecydowaliśmy się także włączyć do działania jako Inwestor Społeczny w zakresie współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna, ponieważ ponieważ leży nam na sercu wspieranie lokalnych społeczności i rozumiemy, że praca wolontariuszy jest bardzo ważna dla osób, kóre tej pomocy potrzebują.

Dodatkowe aktywności

Bierzemy także udział, zarówno jako firma, jak też jako zaangażowanie naszych pracowników – w wielu aktywnościach, które wspierają lokalne społeczności. Wspieramy wybrany Dom Dziecka w Katowicach oraz Hospicjum w Rudzie Śląskiej

Wsparcie dla Domu Dziecka w Katowicach

Wspieramy wybrany Dom Dziecka w Katowicach. W 2018 sfinansowaliśmy kilkudniową wycieczkę do Warszawy dla dzieci z tego domu dziecka, jak również dostarczyliśmy dla dzieci stroje sportowe.

Nasi pracownicy wyremontowali pokój w domu dziecka. Była to dla nas także wspaniała okazja do sprawdzenia się w pracy zespołowej. Ze zbiórek pracowniczych kupiliśmy sprzęt sportowy dla dzieci, a także zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych, które przekazaliśmy dzieciom.

Wsparcie dla Hospicjum w Rudzie Śląskiej

Wspieramy Hospicjum w Rudzie Śląskiej, ufundowaliśmy potrzebny sprzęt – łóżka rehabilitacyjne, kncentratory tlenu oraz materace.

Szlachetna Paczka