Dane kontaktowe

Atende Software Sp. z o.o.

ul. Ostrobramska 86
04-163 Warszawa
mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 255 11 00
Fax: +48 22 255 15 50
[email protected]

atendesoftware.pl

Kim jesteśmy

Jesteśmy polską firmą informatyczną z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku. Jesteśmy także niekwestionowanym liderem w zakresie tworzonych przez nas technologii. Zbudowaliśmy najważniejszą w kraju platformę technologiczną dla telewizji internetowej, z której każdego dnia korzystają dziesiątki milionów użytkowników. Wzięliśmy udział w pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej wdrożeniu Smart Grid. Rozwijamy system do zarządzania klastrami energetycznymi oparty o sztuczną inteligencję. Stworzyliśmy pierwsze polskie urządzenie do filtrowania ataków DDoS, które potrafi przetwarzać ponad 100 mln pakietów na sekundę. 80 % naszej załogi, w tym kadra zarządzająca, to wspaniali i zdolni inżynierowie potrafiący zmieniać świat. Nie jesteśmy korporacją, a nasze biuro mieści się na Pradze Południe (przy rogu ulic Ostrobramskiej i Zamienieckiej).

Kogo poszukujemy

Jeżeli jesteś inżynierem z powołania, kochasz to co robisz i marzysz o rozwiązywaniu trudnych zadań algorytmicznych i skomplikowanych problemów technicznych w pracy - to jest miejsce dla Ciebie.

Dla nas praca w Atende Software to nie jest zwykła praca, to sposób na życie.

Nasza firma to grupa niezwykłych indywidualności, które wspólnie potrafią tworzyć wyprzedzające rynek rozwiązania. Często musimy stawiać czoła wielu wyzwaniom, ponieważ zajmujemy się projektami bardzo trudnymi i nowatorskimi, ale taka praca daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia.

Proces rekrutacji

Przebieg procesu rekrutacyjnego jest w dużej mierze uzależniony od stanowiska na jakie się aplikuje. Większość procesów ma następujący przebieg:

1. Przesłanie aplikacji

CV można przesyłać na adres: [email protected], a aktualne oferty znajdują się zawsze na naszej stronie internetowej www.atendesoftware.pl w zakładce kariera.

CV powinno zawierać informacje o poziomie wykształcenia i zdobytym doświadczeniu z krótkim opisem zakresu obowiązków, istotna jest również informacja o znajomości różnych technologii, ale takich z którymi miało się praktyczne doświadczenie.

2. Analiza CV

CV skrupulatnie analizujemy pod kątem przygotowanego wcześniej profilu stanowiska. Szczególną uwagę zwracamy na fakt rzetelnego wykształcenia. Bardzo mile widziane jest u nas podejście naukowe, doktorat lub próby jego napisania na renomowanej uczelni. Czasami fakt, że ktoś dostał się na renomowaną uczelnie techniczną, ale nie skończył trudnych studiów, może mieć dla nas znaczenie. Bardziej od dyplomów doceniamy umiejętności i chęć zgłębiania danej dziedziny technicznej. Ważne, żeby czymś nas zaintrygować - może być to udział w trudnym projekcie, przynależność do ambitnego koła naukowego, udział w olimpiadach technicznych.

Istotnym aspektem jest też doświadczenie zawodowe, cenimy sobie doświadczenia w firmach o profilu badawczo-rozwojowym, udział w innowacyjnych, trudnych projektach, podejście raczej startupowe a nie korporacyjne.

3. Wywiad telefoniczny

Po przeanalizowaniu CV, przedstawiciel działu HR zawsze kontaktuje się telefonicznie z kandydatami, żeby zweryfikować czy wstępnie pasują do stanowiska i czy ich oczekiwania są zbieżne z ofertą firmy. Zazwyczaj w trakcie rozmowy opowiadamy o projekcie lub produkcie, który się będzie rozwijało. Przedstawiamy warunki pracy, pytamy o dostępność, preferowany termin rozpoczęcia pracy, preferowane przez kandydata warunki umowy i wynagrodzenia. Na tym etapie też często wysyłamy zadanie do wykonania lub umawiamy spotkanie.

4. Zadanie programistyczne

Kandydaci na stanowiska programistyczne otrzymują od nas zazwyczaj na tym etapie zadanie do rozwiązania w domu. Przy okazji rozwiązania zadania zwracamy uwagę nie tylko na jego poprawność, ale też na optymalność, czytelność i zwięzłość kodu.

5. Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa odbywa się z przedstawicielem Działu HR i przyszłym bezpośrednim przełożonym. Na rozmowie można spodziewać się pytań o motywację do podjęcia tego rodzaju pracy oraz pytań technicznych weryfikujących wiedzę potrzebną na danym stanowisku. Pytamy również o poprzednie doświadczenia zawodowe oraz powody zmiany poprzedniej pracy.

6. Dodatkowe testy

W zależności od potrzeb prosimy o dodatkowe wykonanie testów językowych, psychologicznych lub technicznych w zależności od umiejętności lub predyspozycji wymaganych na dane stanowisko.

7. Decyzja o zatrudnieniu

Na tym etapie omawiamy zaproponowane warunki i benefity, przedstawiamy treść umowy i dopełniamy wszelkich formalności niezbędnych do zatrudnienia.

Benefity

Firma Atende Software oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia oferuje swoim pracownikom niepowtarzalną atmosferę, atrakcyjne warunki pracy oraz cały szereg dodatkowych benefitów:

 • Opiekę medyczną w Medicover – pakiet indywidualny i pakiet rodzinny
 • Dofinansowaną kartę sportową – Multisport
 • Dofinansowane zajęcia językowe organizowane na miejscu w firmie (język angielski i rosyjski)
 • Szkolenia indywidualne i grupowe, dofinansowanie kursów i certyfikatów
 • Biblioteczkę firmową – pracownicy mogą zamawiać potrzebne materiały, książki, czasopisma i korzystać na bieżąco ze zgromadzonych materiałów
 • Udział w konferencjach, targach i imprezach branżowych
 • Międzynarodowe wyjazdy służbowe
 • Kilkudniowe, ogólnofirmowe wyjazdy integracyjne (zarówno w Polsce jak i za granicę)
 • Imprezy dla pracowników i ich rodzin
 • Organizację wydarzeń sportowych lub finansowanie udziału w imprezach (siatkówka, piłka nożna, maratony, półmaratony, triatlony, biegi drużynowe)
 • Samochód elektryczny BMW I3 do użytku pracowników
 • Strzeżony parking dla samochodów bezpośrednio koło firmy
 • Parking dla rowerów w garażu podziemnym plus prysznic firmowy
 • Brak openspace’ów – praca w kilkuosobowych pokojach
 • Elastyczne godziny pracy
 • Owocowe poniedziałki
 • Pyszną kawę i czekoladę z ekspresów

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (2)