Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Ardagh Glass S.A.

Starogostyńska 9
63-800 Gostyń
wielkopolskie, Polska

www.ardaghgroup.com

NIP: 7640001325

Pozostałe lokalizacje

Ardagh Glass S.A.

Zakolejowa 23
07-200 Wyszków
mazowieckie, Polska

Ardagh Glass S.A.

Huty Szkła 2
64-850 Ujście
wielkopolskie, Polska

SPOŁECZNIK Z WYSZKOWA

Bogdan (lat 53) – ślusarz. W Wyszkowskiej hucie szkła pracuje od 1982 roku, pracę zawodową dzieli razem z działalnością na rzecz młodzieży, kultury i sportu. Pan Bogdan to urodzony społecznik.

 – Pamiętam swój pierwszy dzień w pracy, jakby to było wczoraj – mówi pan Bogdan. – To była moja pierwsza, poważna robota i właściwie tak zostało do dzisiaj. Przez 35 lat naprawdę sporo się zmieniło. Wiele lat byłem harcerzem i przyświecała mi dewiza wędrownicza: „Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl – pomóż, czyli działaj”. To zawołanie towarzyszyło mi również w pracy.

Za działalność w harcerstwie pan Bogdan otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi ZHP, jako instruktor modelarstwa otrzymał Srebrną Odznakę Zasłużony Działacz Ligii Obrony Kraju. Dzisiaj pan Bogdan udziela się w Stowarzyszeniu Kulturalno-Alternatywnym Pepisko. Współorganizuje imprezy sportowe (Szwenda, Bieg tropem wilczym) oraz spotkania z ciekawymi osobami. Stara się przypominać mieszkańcom Wyszkowa o zapomnianych bohaterach regionu. Pan Bogdan to prawdziwy skarb dla Ardagh Glass.

ARTYSTA Z GOSTYNIA

Marcin (lat 38) –  w gostyńskiej hucie odpowiada za Dział Utrzymania Ruchu. Po pracy gra na gitarze, najchętniej w towarzystwie żony i dzieci.

 –  Do gostyńskiego z­akładu trafiłem 17 lat temu, na praktyki studenckie. Potem miałem małą przerwę, ale widać huta szkła to moje przeznaczenie, bo wróciłem tu w roku 2005 – relacjonuje Marcin. – Zaczynałem jako student, przechodziłem przez różne stanowiska, aż do kierownika. Zawsze mówię praktykantom, którzy przychodzą do mnie do działu, żeby korzystali z okazji – praca tutaj to szansa na rozwój kariery. Daje też poczucie bezpieczeństwa – mówię zarówno o kwestiach związanych z BHP, jak i tych związanych z zatrudnieniem. Dzięki temu mam spokój, po pracy mogę oddać się rodzinie i pasji, jaką jest gra na gitarze.

To właśnie dzięki gitarze Marcin poznał miłość swojego życia. Dziś włącza się w życie artystyczne miasta przy realizacji różnych przedsięwzięć. Jest członkiem zespołu instrumentalnego złożonego z rodziców i dzieci tworzących chór „Zaczarowana Melodia". Zespół działa przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu, a założycielką i dyrygentką grupy jest żona Marcina. Dzięki tej działalności Marcin wystąpił z gwiazdami polskiej estrady, m.in. Alicją Majewską, Olgą Bończyk, Zbigniewem Wodeckim, Włodzimierzem Korczem, Eleni oraz z zespołami "U Studni", "Redlin" i "Kapelą Świętogórską". Podczas ostatniej wigilii firmowej Marcin wraz z przyjaciółmi zorganizował wspólne kolędowanie. Teraz myśli o zespole złożonym z samych hutników. Chcesz do niego dołączyć?

SPORTOWIEC Z UJŚCIA

Paweł Maćkowiak (lat 56) – w ujskiej hucie szkła jest Mistrzem Remontu Automatów Szklarskich i Wymian Asortymentowych. Po pracy jeździ na rowerze i promuje szkło.

Moja przygoda z hutą zaczęła się w 1983 roku. Pamiętam, że wtedy z zazdrością patrzyliśmy na narzędzia kolegów z Zachodu. Dzisiaj też mamy świetne instrumenty, a czasami zdarza się, że to właśnie Zachód podpatruje u nas różne nowinki – chwali Paweł. – Pracę zazwyczaj kończę o godzinie 14.00, więc mam jeszcze czas na treningi. Rower od zawsze był moją wielką pasją. Kilka lat temu kolega z pracy (Darek Pamin) zaproponował start w wyścigu szosowym. Wkrótce dołączyli do nas pozostali rowerzyści z huty. Tak narodziła się grupa kolarska Friends of Glass. Dostaliśmy wsparcie od firmy, która wyposażyła nas w profesjonalne stroje i cały czas opłaca nam starty w zawodach. Dziś jesteśmy rozpoznawalni w regionie.

Rowerzyści Friends of Glass cyklicznie biorą udział w Tour de Pologne Amatorów i pokonują tę samą trasę, co zawodowcy. Pan Paweł marzy o podróży do Francji i udziale w La Marmotte – Tour de France amatorów – bardzo chciałby wjechać na szczyt Mont Ventoux.