Dane kontaktowe

Alfasigma Polska Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

NIP: 5262735337

Poznaj nas

Alfasigma, producent innowacyjnych leków, suplementów oraz wyrobów medycznych z włoskim rodowodem przeznaczonych do leczenia chorób ortopedycznych, reumatologicznych, kardiologicznych, metabolicznych, diabetologicznych oraz gastroenterologicznych.

Historia marki Alfasigma sięga 1948 roku, gdy w Bolonii powstała firma Alfa Wassermann. Od samego początku misją przedsiębiorstwa było tworzenie innowacyjnych leków, co stało się fundamentem jego sukcesu. W 1960 roku powstały pierwsze laboratoria, dzięki którym pracownicy firmy mogli tworzyć nowe produkty. Bardzo mocny nacisk na jakość wytwarzania i wdrażanie nowych technologii pomógł marce Alfa Wassermann wejść poza granice Włoch do kolejnych krajów, w tym od 2003 roku do Polski. Z kolei 2004 rok był przełomowy, ze względu na fakt zarejestrowania przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) stworzonej i opatentowanej przez Alfa Wassermann substancji czynnej Rifaksyminy-α pod nazwą handlową Xifaxan. Miało to spory wpływ na wzrost prestiżu i rozpoznawalności wyrobów włoskiej spółki w USA. Kolejne lata to sukcesywne łączenie się Alfa Wassermann z różnymi wiodącymi spółkami z całego świata. Dokładnie trzy lata temu podjęto strategiczną decyzję o połączeniu Alfa Wassermann i Sigma-Tau w jeden koncern pod wspólną nazwą Alfasigma. Krok ten pozwolił na stworzenie nowych możliwości rozwoju zarówno wytwarzanych leków jak i technologii.

Alfasigma może pochwalić się bogatą gamą produktów dostępną dla polskich pacjentów, które można podzielić na trzy grupy: leki, suplementy i wyroby medyczne. W pierwszej grupie znajduje się Dicloreum, Neoton, Tixteller, Vessel Due F oraz Xifaxan. W drugiej natomiast ALAnerv On (wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego) oraz Fibraxine (wspomaga pracę jelit). Z zakresu wyrobów medycznych warto przyjrzeć się innowacyjnemu Esoxx One, który od kilku lat pomaga osobom cierpiącym na reflux przełykowo-żołądkowy w szybkim zwalczaniu objawów. Dzięki unikalnej formule połączenia kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny, pacjenci stosujący Esoxx One chronią błonę śluzową przełyku oraz wspomagają proces gojenia błony śluzowej żołądka.  

Dziś AlfaSigma obecna jest w 17 krajach, w tym w USA, Chinach, Rosji i oczywiście Polsce, zatrudniając łącznie 3000 pracowników.

Alfasigma na świecie

Informacje o Alfasigma

Alfasigma jest jedną z 5 największych firm farmaceutycznych we Włoszech, z obrotem przekraczającym ponad miliard Euro w 2019 r. Firma jest prywatną spółką, której 75% udziałów należy do rodziny założyciela, podczas gdy 25% jest własnością dwóch funduszy. Spuścizna Alfasigma opiera się na długotrwałym dziedzictwie innowacji i sukcesu, który rozpoczął się w 1948 r. w Bolonii dzięki Marino Golinelliemu, 100-letniemu filantropowi.

Od samego początku Alfasigma realizowała podwójną strategię:

– wewnętrznie, polegała ona na położeniu nacisku na badania i rozwój (R&D) oraz produkcję skupioną wokół niektórych zastrzeżonych cząsteczek, z których część odpowiada za ponad 50% sprzedaży;

– zewnętrznie, polegała ona na stworzeniu solidnej strategii fuzji oraz wykupu niektórych firm włoskich i międzynarodowych (Sigma Tau, Pamlabs).
Obecnie Alfasigma zatrudnia 3000 pracowników na świecie, posiada 17 spółek zależnych oraz jest obecna na rynkach ponad 70 krajów przez współpracę z najważniejszymi dystrybutorami.

Nasze wartości

Nasza kultura biznesowa opiera się na trzech wartościach: Uczciwości, Wytrwałości i Pasji.

Uczciwość oznacza, że wymagamy od naszych pracowników, managerów i współpracowników działania w sposób uczciwy, przejrzysty i pełen szacunku, oraz by zawsze ponosili odpowiedzialność za swoje czyny. Bezkompromisowość w kwestii uczciwości jest jednoznacznym sygnałem, że chcemy utrzymać reputację firmy, którą tworzą uczciwi i wiarygodni ludzie.

Wytrwałość doskonale podsumowuje nasze motto biznesowe: „Nigdy się nie poddawaj!”. Od wszystkich wymagamy niestrudzonego i wytrwałego nastawienia do wszystkich projektów i zadań. Wytrwałość naszych pracowników ucieleśnia całą naszą dotychczasową historię. To samo można powiedzieć o niektórych naszych produktach, które wykazały się wyjątkową odpornością w ciągu ponad 70 lat obecności na rynku.

„Farmaceutyki pełne pasji” są naszymi korporacyjnymi owocami. Jesteśmy głęboko przekonani, że ludzie mogą pójść o krok dalej tylko wtedy, gdy pracują z pasją. Jest ona obecna we wszystkim co robimy, zwłaszcza w naszych produktach oraz ich wpływie na pacjentów. Pasja, będąca ucieleśnieniem wszystkiego, co powstaje we Włoszech.

Wymagamy, aby nasi pracownicy wierzyli w nasze wartości korporacyjne. Dlatego też przygotowaliśmy zestaw pożądanych standardów zachowań, które mają być wskazówkami w podejmowaniu decyzji i ułatwiają wypełnianie swoich zadań w firmie. Konsekwentnie i proaktywnie stosowany w praktyce Model przywództwa pozwoli naszym pracownikom doskonalić swoje umiejętności, rozwijać talenty i zwiększać indywidualny wkład w firmę.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (1)