Dane kontaktowe

ALAB laboratoria Sp z o.o.

Stępińska 22/30
00-739 Warszawa

NIP: 5220000217

Poznaj nas

Grupa ALAB to ogólnopolska sieć najnowocześniejszych medycznych laboratoriów diagnostycznych. Grupa jest częścią europejskiej sieci laboratoriów skoncentrowanych wokół laboratorium Limbach z główną siedzibą w Heidelbergu. Doświadczenia wypracowane przez lata w innych krajach są wdrażane w Polsce przez grupę ALAB, służąc rozwojowi nowoczesnej diagnostyki z korzyścią dla pacjentów i lekarzy.

W Polsce grupa ALAB oferuje najszerszą ofertę ponad 2 500 badań diagnostycznych: od podstawowych, takich jak morfologia krwi, analiza ogólna moczu czy badania poziomu hormonów tarczycy po wysokospecjalistyczne testy na nietolerancje pokarmowe, markery nowotworowe, badania genetyczne, badania prenatalne, diagnostykę autyzmu, boreliozy czy alergii. Nasza oferta zawiera również kilkadziesiąt specjalistycznych pakietów badań stworzonych pod kątem konkretnych schorzeń, dolegliwości i narządów a także profilaktyki zdrowotnej.

Obecnie posiadamy 80 laboratoriów na terenie całego kraju oraz ponad 300 punktów pobrań, a ich liczba systematycznie wzrasta. Ponad 2500 pracowników i współpracowników naszych spółek wykonuje ponad 45 mln badań rocznie.

Rodzaje kariery w grupie Alab

CENTRALA

Centrala Grupy Alab zlokalizowana jest w Warszawie. Pracownicy Centrali wspierają pracę we wszystkich laboratoriach oraz Punktach Pobrań. Do naszych działów poszukujemy zarówno wysoko wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem w określonej dziedzinie, jak również pracowników dopiero rozpoczynających karierę. Umożliwiamy stały rozwój zawodowy oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

LABORATORIA

Nasza sieć liczy ok. 80 laboratoriów. Czas i sposób organizacji pracy różni się w poszczególnych laboratoriach w zależności od lokalizacji, rodzaju pracowni oraz rodzaju wykonywanych badań diagnostycznych. W skład naszego Laboratorium Centralnego w Warszawie wchodzą następujące pracownie diagnostyczne:
- preanalityki i rejestracji,
- hematologii i koagulologii,
- biochemii i  immunochemii,
- badań specjalistycznych, 
- immunologii transfuzjologicznej, 
- mikrobiologii,
- genetyki,
- toksykologii.

W zależności od wielkości laboratorium praca diagnostów i kadry kierowniczej wspierana jest przez pracowników administracyjnych i personel pomocniczy. Umożliwiają oni naszym diagnostom skupienie się na najważniejszych zdaniach ukierunkowanych na jak najszybsze dostarczenie wiarygodnych wyników badań. Część diagnostów  pełni dodatkowe role, dbając o jakość pracy, utrzymania infrastruktury czy odpowiedni poziom obsługi klientów i pacjentów.

PUNKTY POBRAŃ

Nasza sieć obejmuje ponad 300 punktów pobrań na terenie całej Polski. Liczba ta sukcesywnie rośnie, ponieważ w kolejnych miastach powstają nowe placówki. Naszymi współpracownikami i pracownikami są osoby posiadające uprawnienia do pobierania krwi:
- pielęgniarki,
- położne,
- ratownicy medyczni,
- diagności i technicy analityki medycznej.

W zależności od wielkości punktu i liczby pacjentów, którzy pojawiają się na pobranie, w części placówek zatrudniamy również rejestratorki, które prowadzą obsługę administracyjną oraz gotówkową.

TRANSPORT (KURIERZY)

Transport materiału biologicznego pobieranego w naszych Punktach Pobrań lub od naszych klientów odbywa się według jasnych procedur, gwarantujących terminowe dostarczenie przesyłek zgodnie z wszelkimi wymogami wewnętrznymi i regulacjami medycznymi. Kurierzy pracują w jasno określonych porach i na stałych trasach. Nasze przesyłki są lekkie i nie wymagają przenoszenia ciężkich paczek. Natomiast bezwzględnie oczekujemy terminowości odbioru materiału i terminowości dostawy do laboratoriów. W tego typu transporcie akceptacja dla błędów jest niska, bowiem mamy pełną świadomość, że przesyłka zawiera materiał do dalszej diagnostyki, która jest kluczowym elementem umożliwiającym rozpoznawanie chorób i leczenie pacjentów.

Program ambasadorski ALAB

Ambasador Marki Alab

Program Ambasadorski marki Alab to szansa dla studentów kierunku Analityka Medyczna na zdobycie cennego doświadczenia. Ponadto udział w programie pozwala rozwinąć szereg kompetencji, takich jak: umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów i sprawnego komunikowania się, kooperacja i umiejętność rozwiązywania problemów oraz inne niezbędne do rozwoju kariery zawodowej!

Co zyskuje nasz Ambasador?

  • Możliwość poznania struktury firmy będącej jednym z liderów wśród laboratoriów diagnostycznych w Polsce.
  • Bezpłatne szkolenia na początku współpracy pozwalające na dokładne poznanie Grupy ALAB i naszej oferty diagnostycznej.
  • Wyjazdy integracyjne z pracownikami firmy.
  • Możliwość odbycia praktyk lub stażu lub zatrudnienie w jednym z laboratoriów Grupy Alab po zakończonym Programie Ambasadorskim.
  • Naszą pomoc i wsparcie w wyborze kierunku dalszego rozwoju zawodowego.
  • Wynagrodzenie miesięczne z możliwością zyskania dodatkowych premii dla najbardziej aktywnych osób!

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami -> [email protected]

Jak wygląda rekrutacja

ETAP I

Zainteresował Cię nasz profil? Zapoznaj się z naszymi ofertami pracy.

Znajdziesz je między innymi na naszej stronie w zakładce KARIERA - https://www.alablaboratoria.pl/kariera

ETAP II

Znalazłeś ciekawą ofertę pracy? Nie czekaj i kliknij APLIKUJ!

Jeśli w tym momencie nie widzisz oferty odpowiadającej Twoim kompetencjom, wyślij nam swoje CV na adres: [email protected] . Otrzymasz do wypełnienia formularz, dzięki któremu będziesz mógł przekazać nam, które z obszarów naszej działalności najbardziej Cię interesują.

ETAP III

Jeśli Twoje kompetencje i oczekiwania będą zbieżne z profilem poszukiwanej osoby zadzwonimy, żeby przeprowadzić wstępną rozmowę i zweryfikować otrzymane wcześniej informacje. Powiemy Ci też jak będą wyglądały kolejne etapy rekrutacji, żebyś mógł się do nich przygotować.

ETAP IV

Kolejny etap to  zaproszenie na spotkanie, by móc się lepiej wzajemnie poznać i dokładnie porozmawiać o oczekiwaniach obu stron dotyczących współpracy. Rozmowę kwalifikacyjną do laboratorium prowadzi Kierownik Laboratorium i/lub Kierownik Pracowni, do której poszukujemy pracowników, a do działów w centrali Dyrektor lub Kierownik zarządzający danym działem. Pamiętaj, że taka rozmowa to moment, w którym i Ty możesz zadawać pytania dotyczące pracy, by mieć pełną wiedzę, na czym polegać będą przyszłe obowiązki oraz atmosfera i specyfika pracy w zespole.

ETAP V

Po podjęciu ostatecznej decyzji skontaktujemy się z Tobą, przedstawimy ofertę pracy i poinformujemy, jak wygląda proces zatrudnienia w naszej firmie.

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (8)