Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

Airbus Poland S.A.

Al. Krakowska 110/114
02-256 Warszawa
mazowieckie, Polska

NIP: 5250007402

AIRBUS POLAND S.A.

Pierwsze polskie przedsiębiorstwo branży lotniczej zostało powołane do życia decyzją Józefa Piłsudskiego w 1928 roku. Polskie Zakłady Lotnicze dały początek polskiemu przemysłowi lotniczemu, a idee i rozwiązania made in Poland rozsławiły na całym świecie imię polskich konstruktorów, wytwórców i pilotów. W okresie między wojennym oraz po zakończeniu oraz II wojny światowej powstały konstrukcje samolotów wojskowych, pasażerskich i sportowych zdobywających uznanie na międzynarodowych zawodach i salonach lotniczych. Do największych sukcesów firmy PZL należą takie konstrukcje jak: PZL-P11, PZL-23 Karaś, PZL-37 Łoś, TS-8 Bies, TS-11 Iskra, PZL-104 Wilga, PZL-110 Koliber, PZL-106 Kruk oraz wciąż rozwijane PZL-130 Orlik. Możemy poszczycić się wyprodukowaniem sześciu tysięcy samolotów sprzedanych do ponad trzydziestu krajów.

W 2001 roku firma została sprywatyzowana i przejęta przez EADS CASA (obecnie koncern Airbus), stając się częścią międzynarodowej rodziny zatrudniającej ponad 140 tys. pracowników na całym świecie. W tej liczbie znajduje się także blisko 800 osób pracujących w Airbus Poland w Warszawie oraz w Mielcu.

Jako część największej firmy lotniczej w Europie i na całym świecie zobowiązani jesteśmy do utrzymania najwyższych standardów i procesów, przede wszystkim jakościowych. Obecnie nasza działalność obejmuje:

  • biuro projektowe oraz usługi projektowe i inżynieryjne zapewniane przez personel współpracujący z inżynierami i technikami koncernu Airbus,
  • produkcję samolotów lekkich, w tym remonty i modernizację samolotów takich jak PZL-130 Orlik,
  • produkcję struktur lotniczych i wiązek elektrycznych dla samolotów wojskowych C295, CN235, A400M oraz cywilnych modeli Airbusa (A320 i A330) oraz wiązek elektrycznych do satelit badawczych,
  • usługi agrolotnicze i gaszenie pożarów z powietrza, realizowane przez oddział firmy zlokalizowany w Mielcu. Tutaj także można przejść szkolenie i uzyskać licencję pilota samolotów lekkich.

POSKŁADAJ SWOJE MARZENIA Z DZIECIŃSTWA I DOŁĄCZ DO MIĘDZYNARODOWEGO ZESPOŁU AIRBUS W POLSCE

Najnowsze oferty pracy

zobacz wszystkie oferty pracy (4)