Rekrutacja zdalna

Ten pracodawca umożliwia przeprowadzenie rekrutacji zdalnie.

Dane kontaktowe

EOL i ADM Szamotuły

ul. Bolesława Chrobrego 29
64-500 Szamotuły
wielkopolskie, Polska
Telefon: +48 887 856 352

www.adm.com

NIP: 5783066991

Nasze lokalizacje:

ADM Malbork i Czernin

ul. Daleka 110
82-200 Malbork
pomorskie, Polska

ADM Mrągowo

Marcinkowo 127
11-700 Mrągowo
warmińsko-mazurskie, Polska

Rekrutacja do ADM

Poniżej prezentujemy ogólny schemat procesu rekrutacyjnego, który może różnić się nieznacznie w zależności od lokalizacji i stanowiska.

ETAP 1

Selekcja CV kandydatów

W pierwszym etapie rekruter zapoznaje się z przesłanymi aplikacjami. Analizuje je zgodnie z oczekiwaniami wymienionymi w ogłoszeniu dla danej roli. Jeśli kandydat spełnia wymagania, to może spodziewać się kontaktu z naszej strony (zazwyczaj w ciągu kilku dni od aplikacji). Jeśli wymagania nie są spełnione, wtedy kandydat otrzymuje email z podziękowaniem za udział w rekrutacji.

ETAP 2

Screening, czyli skrócona rozmowa kwalifikacyjna przez telefon

Jeśli Twoje doświadczenie i/lub wykształcenie spełnia nasze oczekiwania, wtedy rekruter będzie kontaktował się z Tobą telefonicznie. Z tego powodu ważna jest poprawność Twojego numeru telefonu w CV oraz Twoja dostępność. Jeśli nie możesz odebrać połączenia, bo jesteś w pracy, to odzwoń do nas – dzięki temu wiemy, że jesteś nadal zainteresowany pracą.

Sama rozmowa telefoniczna z rekruterem trwa około 20-30 minut i ma na celu potwierdzenia dopasowania Twojej kandydatury do profilu kandydata poszukiwanego przez ADM. Na tym etapie możesz także spodziewać się prośby o doprecyzowanie informacji, których zabrakło w CV np. odnośnie luk w historii zatrudnienia.

Zawsze pytamy także o Twoje oczekiwania finansowe aby dowiedzieć się czy jesteśmy w stanie im sprostać (nie informujemy o widełkach wynagrodzenia, ponieważ w ADM takie informacje nie są jawne). Następnie wszystkie zebrane na Twój temat informacje są przesyłane do przełożonego zespołu, do którego rekrutujemy. Ta osoba podejmuje ostatecznie decyzje o zaproszeniu do spotkania.

Jeśli rekruter nie dostanie zielonego światła dla umówienia spotkania, to skontaktuje się z Tobą telefonicznie aby podziękować za Twój czas.

ETAP 3

Rozmowa rekrutacyjna

Po pozytywnej weryfikacji Twojej aplikacji otrzymasz od rekrutera telefon z zaproszeniem do udziału w spotkaniu. W zależności od stanowiska (oraz innych uwarunkowań jak np. sytuacje epidemiologiczna) może być to spotkanie zdalne przy użyciu aplikacji Microsoft Teams lub spotkanie w biurze ADM.

W spotkaniu zazwyczaj udział bierze rekruter, przedstawiciel lokalnego działu HR oraz bezpośredni przełożony dla roli. Możesz spodziewać się pytań dotyczących m. in. Twojej historii zatrudnienia, pełnionych obowiązków itp. Warto także przygotować listę pytań o kwestie ważne dla Ciebie w kontekście miejsca pracy. Chętnie na nie odpowiemy tak, abyś wiedział, czego spodziewać się po rozpoczęciu pracy dla ADM.

Informacje zwrotną po spotkaniu rekruter przekazuje telefonicznie – trwa to zazwyczaj do dwóch tygodni. Przed podjęciem decyzji o ofertowaniu może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali dodatkowego spotkania z wybranym kandydatem.

ETAP 4

Ofertowanie

Kandydat najlepiej wpisujący się w oczekiwania organizacji zostaje o tym poinformowany telefonicznie. Rekruter przedstawia mu ofertę słowną, która w ciągu maksymalnie 24 h jest poparta pisemną ofertą pracy przesłaną na adres mejlowy. Przyjęcie oferty powoduje rozpoczęcie procedury zatrudnienia. Na tym etapie kończy się praca rekrutera – dalszy kontakt z ADM ma miejsce za pośrednictwem lokalnego działu HR.

ETAP 5

Onboarding

Dział HR pomaga nowemu pracownikowi ADM w dopełnieniu kwestii formalnych oraz organizacji badań medycyny pracy. W dalszej kolejności wspiera naszych pracowników w zakresie szkolenia BHP i wszystkich działań niezbędnych do skutecznego przyjęcia do pracy. Warto ten kontakt zapisać na przyszłość  w telefonie 😊